Każdego dnia jesteśmy zmuszeni stawić czoła problemom, przez co czujemy się po prostu bezradni. Wizyta u psychologa może pomóc nam poradzić sobie z psychicznym ciężarem, ale często przez wiele obowiązków nie mamy możliwości udać się na terapię. Dziś już nie jest to barierą – w Smart Heart istnieje możliwość zapisania się na psychoterapię online, czyli terapię internetową, która jest równie skuteczne jak ta prowadzona w sposób tradycyjny. 

 

Co jest potrzebne, aby odbyć konsultację online?

Jeżeli podjąłeś decyzję o zapisaniu się na psychoterapię online, warto wcześniej zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Po dokonaniu płatności i wybraniu terminu spotkania, terapateura skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów nawiązania kontaktu, na przykład za pośrednictwem jakiego narzędzia internetowego będziesz chciał się połączyć. Istotne jest posiadanie dostępu do stałego łącza internetowego, co zapewni swobodną i ciągłą rozmowę. Przed rozmową zaloguj się do Skype lub Whatsapp, a także sprawdź czy narzędzia te posiadają dostęp do kamery oraz mikrofonu. Jeżeli rozmowy wideo wywołują u Ciebie negatywne emocje, możesz poprosić również o konsultację telefoniczną. W obu przypadkach zadbaj o swój komfort psychiczny i wybierz spokojne miejsce w którym swobodnie będziesz mógł odbyć rozmowę, a resztą zajemie się psycholog Lublin – z Smart Heart.

 

Dla kogo psychoterapia online może być dobrym rozwiązaniem?

Spotkanie z psychologiem w formie online, jest stworzone z myślą o osobach, które poszukują skutecznej formy pomocy i zmagają się z depresją, nerwicą, zaburzeniami osobowości, niską samooceną, żałobą, lękami oraz innymi uciążliwymi problemami. Osoby, które przebywają na kwarantannie lub z jakichkolwiek innych przyczyn nie są w stanie wyjść z domu, mogą umówić się na konsultację zdalną, po której również jest możliwość dokonania zmiany trybu spotkań na stacjonarny. Na konsultacje online bardzo często decydują się Polacy mieszkający poza granicami kraju czy osoby prowadzące podróżnicy tryb życia lub często zmieniające miejsce zamieszkania. Bez względu na to, z jakiego powodu chcesz zdecydować się na terapię online, jest to dobry powód, a terapeuta dołoży wszelkich starań, aby wspólnie wypracować z Tobą poprawę samopoczucia i zrozumienie samego siebie.

 

Psychoterapia w Lublinie, w Centrum Psychoterapii Smart Heart zapewnia pacjentom profesjonalne i indywidualne podejście podczas psychoterapii online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!