Osoby, które marzą o zakupie własnego M i stoją właśnie przed jednym z najważniejszych wyborów w życiu, muszą zdecydować przede wszystkim, czy chcą mieć mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Obie opcje mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Warto je rozważyć, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek rozwiązanie.

Mieszkania z rynku pierwotnego z pewnością wykonane są w nowej technologii, są świetnie zaprojektowane, często mają podziemne garaże, a więc nie trzeba martwić się o miejsca parkingowe. Co więcej, znajdują się też w świetnych lokalizacjach dla osób, które cenią ciszę i spokój. Nowe osiedla budowane są raczej na obrzeżach miast i w dzielnicach położonych z dala od centrum. W środku miasta trudno bowiem o teren na postawienie osiedla mieszkaniowego. Minusem wyboru mieszkania z rynku pierwotnego jest jego cena. Deweloperzy życzą sobie nawet za niewielkie mieszkania dosyć wysokie stawki. Jeśli budżet mamy ograniczony, warto rozejrzeć się na rynku wtórnym, zwłaszcza za mieszkaniami do remontu.

Starsze mieszkanie można wyremontować

Mieszkania sprzedawane w opcji do gruntownego remontu najczęściej znajdują się w starszym budownictwie, a to oznacza, ze czasy świetności mają już dawno za sobą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wyremontować je zgodnie z własnymi potrzebami i dopasować do swojego gustu czy upodobań. Zakup mieszkania do remontu nawet, jeśli trzeba będzie włożyć kilkadziesiąt tysięcy w prace remontowe, są i tak tańszym rozwiązaniem niż kupno nowego mieszkania. Trzeba jednak liczyć się z tym, ze do takiego mieszkania raczej nie wprowadzimy się od razu po zakupie. Na początku trzeba będzie przeprowadzić prace remontowe, co oznacza kilka tygodni czy nawet miesięcy czekania na zamieszkanie we własnym M. Wybierając mieszkanie do remontu trzeba nastawić się na intensywne prace remontowe i wiele nowych obowiązków, jak chociażby poszukiwania sprawdzonej ekipy remontowej oraz kupno wszystkich niezbędnych materiałów remontowych i wykończeniowych.

Nie warto oszczędzać na jakości

Jeśli planujemy remont nowo kupionego mieszkania, warto na wstępie zrobić szczegółową listę prac do wykonania. Dzięki temu łatwiej będzie zrobić kosztorys i ocenić, jakie kwoty będą nam potrzebne do przygotowania mieszkania do zamieszkania. Kupując materiały remontowe czy wykończeniowe, stawiajmy na dobrej jakości rozwiązania pochodzące od sprawdzonych producentów. Bez względu na to, czy wybieramy okna i drzwi, czy panele podłogowe lub panele winylowe samoprzylepne, czy dopasowane oświetlenie, zawsze warto wybierać solidne, dobrej jakości produkty. Osoby, które starają się wyremontować mieszkanie jak najniższym kosztem często dosyć szybko zaczynają mieć problemy z awariami i usterkami. Im bardziej zadbamy w remont na odpowiednio wysokim poziomie, tym większa pewność, że nasze nowo kupione mieszkanie przez długi czas nie będzie powodowało żadnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!