Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów narożników. Jest to bardzo praktyczny mebel, który możemy dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb. Wyróżnić więc możemy między innymi narożniki jednoelementowe, dwuelementowe, modułowe oraz całe komplety. Który jest najlepszy? Tego dowiesz się poniżej!

Narożniki o niezmiennej konstrukcji

Jest to pierwszy typ tego mebla wypoczynkowego. Nie możemy w nim nic zmienić. Kiedy zostanie on złożony, pozostaje już w niezmiennej formie.Możemy jednak posiadać model z funkcją spania, dzięki czemu możemy nasz narożnik rozłożyć. Świetnie sprawdza się on w mniejszych pomieszczeniach, gdzie musimy walczyć o każdy wolny centymetr.

Narożniki dwuelementowe

Jest to kolejny rodzaj narożnika, w którym możemy dowolnie zmieniać miejscami elementy, dzięki czemu narożnik możemy mieć zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Można powiedzieć, że jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie. Dużym plusem takiego mebla jest to, że możemy dopasować narożnik odpowiednio do naszych potrzeb w dowolnym momencie. Sami decydujemy, jak ma wyglądać układ naszego narożnika. Taki rodzaj jest idealny dla osób, które często zmieniają układ mebli w swoim mieszkaniu.

Narożniki modułowe

Są to meble składające się z kilku elementów. Dzięki nim możemy zaprojektować sobie taki narożnik, jaki dokładnie chcemy. Producent oferuje nam różne części narożnika, które możemy zarówno połączyć, jak i oddzielić. W ten sposób tworzymy narożnik jaki chcemy. Bardzo często klient ma wpływ na długość narożnika i wybiera dowolną ilość modułów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które posiadają większy salon. Tam przestawianie modułów nie będzie takie problematyczne. Niezależnie od tego, czy będziemy gościli swoich znajomych na imprezie, czy może organizujemy większe spotkanie rodzinne, dzięki narożnikom modułowym możemy meble odpowiednio dostosować do danej sytuacji. W ten sposób zapewnimy każdemu domownikowi czy gościowi maksimum komfortu. Przydatny może się okazać np. taki narożnik w kształcie U.

Komplety narożników

Narożniki modułowe często są ze sobą połączone i tworzą jedną całość. Zamawiając jednak różne komplety narożników kupujemy tak naprawdę niezależne od siebie elementy, które możemy ustawić tak jak chcemy. Jest to propozycja dla osób, które posiadają naprawdę ogromne i przestronne pomieszczenie. Natomiast w ten sposób z pewnością zyskujemy dużo miejsca, na którym możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy. Co więcej, świetnie się to sprawdzi podczas niedzielnych, rodzinnych posiedzeń. Nie musimy się również bać o miejsce do odpoczynku podczas imprezy ze znajomymi. Dzięki właśnie takim kompletom miejsce znajdzie się dla każdego. Dodatkowo, jeśli posiadają one funkcję spania, mogą służyć za łóżko dla gości.

Jaki więc narożnik wybrać?

Jak wyżej widzicie, wybór narożników jest naprawdę spory. Szeroka oferta sprawia, że często możemy mieć niemały dylemat przy wyborze mebli wypoczynkowych. Narożniki to zdecydowanie świetne meble, które sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach. Jest to również jednak idealne rozwiązanie dla większych salonów. Jaki więc z tego wniosek? Musimy dobrać model odpowiedni do metrażu naszego pomieszczenia oraz do naszych upodobań. Warto również uwzględnić preferencje naszych domowników. Salon to serce naszego domu, natomiast narożnik stanowić będzie punkt centralny tego pomieszczenia. Warto więc nie spieszyć się z zakupem i wybrać odpowiedni model do potrzeb każdego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!