Czytając ten artykuł pewnie rozmyślasz nad zamontowaniem wymarzonego kominka w swoim domu lub mieszkaniu. Opcji i rozwiązań jest mnóstwo, dlatego wybór wcale nie jest taki prosty. W tym artykule poznasz przede wszystkim rodzaje kominka, które będą świetnym wyborem do Twojego mieszkania! Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na te kominki Opole.

Funkcje i rodzaje kominków

Wybierając odpowiednie rozwiązanie dla siebie – musisz przede wszystkim zastanowić się nad funkcją kominka. W zależności od swoich potrzeb może wybrać kominek dekoracyjny lub oczywiście grzewczy. Jeżeli Twój kominek ma być głównie elementem aranżacji, który godnie będzie reprezentował Twój salon – wówczas zdecyduj się na dekoracyjną opcję. Kominek może być też oczywiście wspomaganiem Twojego aktualnego ogrzewania w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli jest to dla Ciebie ważne – nie ma tu żadnego problemu z wyborem.

plisyKominki domowe to również ogromny przedział cenowy. Najtańszy dostaniemy już za 2000 złotych, a najdroższe sięgają kwot kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Do dyspozycji posiadamy również kilka rodzai wkładów kominkowych. Możesz zdecydować się na wkład tradycyjny z otwartym paleniskiem, wkład zamknięty zwykły lub z płaszczem wodnym. Nie rzadkością jest również wkład kominkowy z kasetą kominkową.
Sam rodzai paliwa też jest ważny. Najczęściej spotykaną opcją jest kominek na paliwo grzewcze – głównie sezonowe drewno. W innym przypadku możemy wybrać kominek elektryczny, gazowy lub nie wydalający żadnych spalin – kominek na biopaliwo.

Kominek otwarty

Jeżeli chcesz, aby Twój kominek pełnił funkcję dekoracyjną, wówczas możesz śmiało decydować się na kominek otwarty. Jest to tradycyjne rozwiązanie, lecz mało wydajne. Dlatego jego główną funkcją będzie wkomponowanie się w aranżację Twojego mieszkania czy pomieszczenia. Pamiętaj o odpowiednich zasadach bezpieczeństwa, gdyż nie jest to tak bezpieczna opcja jak kominki zamknięte.

Kominki z wkładami

Tutaj opcji jest mnóstwo. Możesz zdecydować się na wkłady grzewcze lub dekoracyjne. Dostępne są również opcje otwierane tradycyjnie i do góry. W zależności od Twoich potrzeb możesz również znaleźć wkłady z jedną, dwiema lub trzema szybami. Nie rzadko wybierane są również wkłady z płaszczem wodnym. Takie rozwiązanie – dzięki dodatkowym wymiennikom ciepła – jest bardzo efektowne jeżeli chodzi o ogrzewanie pomieszczenia. Warto pamiętać, że zastosowanie takiego rozwiązania nie zawsze jest możliwe. Dlatego jeżeli jesteś na etapie projektu swojego wymarzonego domu – to warto jak najwcześniej włączyć w ten projekt swój wymarzony kominek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!