Tiktok to aplikacja dostępna również w Polsce, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Serwuje usługi polegające na wyświetlaniu krótkich nagrań, których format pozwala na oglądanie ich zarówno na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, jak i Android, o różnych wielkościach ekranu. 

Dzięki łatwości dostępu Tiktok błyskawicznie zyskał popularność i stał się kolejnym medium – obok Facebooka czy Instagrama – na którym można się wypromować. Pytanie tylko, jak się wybić na tyle, by zyskać wielu obserwatorów i trafić na kartę Dla Ciebie?

Tiktok – jak się wybić?

Tiktok działa na podobnej zasadzie, co wyżej wspomniane media społecznościowe. Oznacza to, że z pomocą odpowiedniego algorytmu dobiera treści zgodnie z zainteresowaniami i gustem użytkowników. Musisz tworzyć treści spełniające te kryteria, by wyświetlać się jak największej liczbie osób.

Jak to zwykle bywa, TikTok promuje te materiały, które są pozytywne przyjmowane przez społeczność. Jeśli Twój filmik jest szybko przewijany i nikt nie poświęca mu więcej czasu, to algorytm nie będzie go promował. Musisz więc zadbać o rozgłos i “szum” wokół swoich projektów.

Zadbaj o obserwacje w aplikacji

Jak się wybić? Zadbaj o obserwacje na tiktoku. Im będziesz ich mieć więcej, tym Twój kanał będzie bardziej wiarygodny dla algorytmów. Wielu fanów to dowód, że to, co robisz, podoba się odbiorcom.

Algorytmy chętniej promują kanały, które mają już pewną renomę. Kupno obserwacji zwiększa Twój prestiż też w oczach prawdziwych użytkowników. Internauci chętniej dodają do listy obserwowanych konta, które już cieszą się popularnością.

Komentowanie i opcja udostępniania zapewni Ci rozpoznawalność

Kolejna kwestia to tiktok komentarze i udostępnienia. Świadczą o tym, że Twój materiał wywołał dyskusję i okazał się interesujący dla osób, które go oglądały na tyle, by o nim rozmawiać i podawać go dalej. Im więcej interakcji, tym większy zasięg filmiku.

kup obserwacje na tiktoku

Z czasem zakup komentarzy stworzy samonapędzającą się maszynę, gotową do promocji Twoich filmików. Użytkownicy Tiktoka, którzy zobaczą, jak wiele osób rozmawia pod Twoimi materiałami, będą chcieli do nich dołączyć.

Aplikacja Tiktok – porady

Co zrobić, by zdobyć popularność i rozpoznawalność na platformie Tiktok? Porady na ten temat, dostępne w sieci, oparte są głównie na doświadczeniach, obserwacjach i historiach użytkowników, którym się udało. To nowe medium, którego zasady działania nie są jeszcze do końca jasne. Da się jednak określić już kilka schematów, które mogą być dla Ciebie przydatne.

Jak działa karta Dla Ciebie?

Karta nazwana Dla Ciebie to najpopularniejsze filmiki, które wzbudzają szczególne zainteresowanie odbiorców. Filmiki, które tam trafiają, błyskawicznie zbierają ogromną liczbę serduszek i komentarzy, a ich twórcy zyskują wielu obserwatorów.

Zdaniem wielu twórców filmików dostanie się do karty Dla Ciebie jest dobrym sposobem na rozpoczęcie poważnej przygody z Tiktokiem. Dzięki nowym, zdobytym obserwatorom bowiem rzeczywiście można zacząć intensywniej rozwijać swój kanał i kreować content.

Jak być w Dla Ciebie?

Karta Dla Ciebie jest bardzo zagadkowa. Nie ma jednego sposobu na zapewnienie sobie w niej miejsca, ale da się zwiększyć prawdopodobieństwo, że Twój filmik tam szybko trafi. Skup się przede wszystkim na:

  • tworzeniu filmów o tematyce, która aktualne jest na topie;
  • twórz treści angażujące, które widz będzie oglądał do samego końca;
  • zwiększaj bezustannie liczbę wyświetleń, serduszek i obserwujących;
  • dodawaj hashtagi tematyczne, np. #ds, #dlaciebie czy #foryoupage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!