Pokój dziecięcy wymaga umiejętnego zaaranżowania przestrzeni, dopasowanego nie tylko do wieku dziecka, ale również do tego, ile maluchów będzie mieszkało w pokoju. W przypadku rodzin, w których jest więcej niż jedno dziecko, nie zawsze jest bowiem możliwość zorganizowania dla wszystkich potomków oddzielnych pokoi. Często rodzeństwo musi mieszkać we wspólnym pokoju.

Jeśli w jednym pokoju mieszka dwoje czy troje dzieci, warto zadbać o to, by każde miało wydzielone własną przestrzeń, dopasowaną do jego wieku czy zainteresowań. Choć pokój jest wspólny, wszystkie elementy, jak łóżka, biurka czy szafy na ubrania powinny być oddzielne. Dzięki temu nawet we wspólnej przestrzeni dzieci będą miały swój kawałek podłogi, a także odrobinę prywatności. Mogą w tym pomóc parawany pokojowe, które dzielą wnętrze, a jednocześnie można je dowolnie przestawiać w zależności od potrzeb. Dobrym pomysłem jest aranżowanie pokoju razem z dziećmi – w ten sposób można stworzyć przestrzeń, w której maluchy będą dobrze się czuły, bo same ją sobie zaplanowały i wybrały takie elementy, które pasują do ich zainteresowań i upodobań.

Zalety parawanów pokojowych

Parawany pokojowe to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy podzielić pomieszczenie, a jednocześnie nie mamy możliwości zastosowania klasycznej ścianki działowej. Dzieje się tak chociażby wtedy, gdy w pomieszczeniu jest jedno okno lub gdy układ wnętrza utrudnia podzielenie go na dwa oddzielne pomieszczenia. Często wtedy jeden z powstałych pokojów musi być przechodni, co nie sprzyja prywatności. Wygodne w użytkowaniu parawany pozwalają na podzielenie przestrzeni, a jednocześnie nie zabierają dostępu do światła, można je w razie potrzeby przestawić w inne miejsce. Są lekkie, komfortowe w użytkowaniu, a także łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej, można je użytkować przez długi czas, a będą prezentowały się tak samo dobrze jak tuż po ich zakupie. Nowoczesne parawany są wykonane z dobrych jakościowo materiałów, mogą być pełne lub ażurowe, jednokolorowe lub z efektownymi wzorami czy obrazkami, które podkreślą elegancję i styl każdego wnętrza.

Jak wybrać parawan do pokoju dziecięcego?

Jeśli szukasz parawanu do dziecięcego pokoju, zwróć przede wszystkim uwagę na te produkty, które pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Parawan musi być bowiem nie tylko efektowny czy ładny, ale również mocny, solidnie wykonany i stabilny. Nie powinien być zbyt lekki, gdyż wtedy będzie przewracał się przy bardziej intensywnych zabawach dziecięcych. Dobrze jest wybierać parawany, które są utrzymane w jasnej kolorystyce, dzięki czemu będą optycznie rozjaśniały i powiększały przestrzeń. Pamiętajmy, że parawany mogą przysłaniać nieco światła, więc gdy będą zbyt ciemne, mogą okazać się mało praktyczne.

Więcej na temat designerskich i funkcjonalnych parawanów znajdziesz na https://www.lofty-home.pl/246-parawany

1 thought on “Jak rozdzielić wspólny pokój dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!