Utrata wagi odnosi się do zmniejszenia ogólnej masy ciała na skutek utraty mięśni, wody i tłuszczu. Utrata tkanki tłuszczowej odnosi się do utraty masy ciała z tłuszczu i jest bardziej konkretnym i zdrowym celem niż utrata masy ciała. Może być jednak trudno stwierdzić, czy utrata masy ciała następuje z tkanki tłuszczowej czy mięśniowej.

Jak sprawdzić, czy tracisz tłuszcz

Powszechną metodą jest śledzenie postępów w odchudzaniu za pomocą wagi. Choć może to być pomocne, większość wag nie rozróżnia utraty tłuszczu od utraty mięśni. Z tego powodu śledzenie wyłącznie wagi nie jest wiarygodnym sposobem. Możesz także użyć przyrządu do pomiaru fałdu skórnego, aby oszacować procentową zawartość tłuszczu w organizmie, ale wymaga to praktyki, aby zapewnić dokładność.

Skup się na utracie tłuszczu, a nie na utracie wagi

Wiele diet mówi, że pomogą Ci szybko i łatwo schudnąć. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że znaczna część tej wagi może obejmować utratę wody i mięśni. Utrata mięśni może być szkodliwa, ponieważ mięśnie są kluczowym elementem ogólnego stanu zdrowia. Utrzymanie zdrowego procentu mięśni przynosi wiele korzyści, takich jak regulowanie poziomu cukru we krwi, utrzymywanie zdrowego poziomu tłuszczów – takich jak trójglicerydy i cholesterol – we krwi oraz kontrolowanie stanów zapalnych. Im więcej mięśni, tym więcej kalorii spalasz w spoczynku. Jest to główny powód, dla którego mężczyźni mają zazwyczaj wyższe zapotrzebowanie na kalorie niż kobiety.

Jak stracić tłuszcz i utrzymać lub zyskać mięśnie

Istnieje kilka sposobów na utratę tkanki tłuszczowej i utrzymanie masy mięśniowej. Należą do nich: spożywanie dużej ilości białka, regularne ćwiczenia fizyczne i stosowanie diety bogatej w składniki odżywcze, która powoduje lekki deficyt kaloryczny. Warto zastosować także odpowiednią suplementacje diety https://www.ogloszenia24m.pl/ogloszenie-adipex-sprzedam-retard-15-mg-czeski-meridia-sprzedam-15-zelixa-sibutril-gwarancja-1675/

Białko jest ważnym składnikiem odżywczym dla wielu funkcji organizmu. Jest również ważne dla utrzymania mięśni i wspomagania wzrostu nowych, zwłaszcza podczas odchudzania. I choć spożywanie dużej ilości białka przy diecie o obniżonej kaloryczności bez treningu siłowego może nie pomóc w przyroście masy mięśniowej, to może pomóc w utrzymaniu mięśni przy jednoczesnej utracie tłuszczu.

Ćwiczenia fizyczne są najskuteczniejszym sposobem zachęcania do utraty tłuszczu, a nie mięśni. Oczywiście, same ćwiczenia są skuteczną strategią utrzymania masy mięśniowej podczas diety, ale połączenie ćwiczeń z wyższym spożyciem białka może pomóc w optymalizacji wyników.

Polecamy:
Jak poradzić sobie z długami w małżeństwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!