Salony groomerskie jak grzyby po deszczu wyrastają zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak i w mniejszych miejscowościach. Popyt na usługi profesjonalnych groomerów rośnie bowiem z roku na rok. Wymagający właściciele czworonogów chcą, aby ich pupile były zadbane od pyszczka aż po czubek ogona.

Choć Bielsko-Biała jest średniej wielkości miastem, także tutaj można znaleźć sporo salonów piękności dla zwierząt, specjalizujących się nie tylko w strzyżeniu, ale również w wielu innych zabiegach pielęgnacyjnych. Bo, wbrew pozorom, groomer to nie tylko psi fryzjer, ale osoba, która potrafi kompleksowo zadbać o wygląd psiaka, a często także kota. Fachowo zajmuje się sierścią i futrem, nie tylko kąpiąc, ale również wyczesując, trymując czy usuwając kołtuny. Każdy zwierzak po wizycie u groomera wygląda tak efektownie, że mógłby brać udział w profesjonalnej wystawie zwierząt.

Groomerzy w Bielsku-Białej dostępni są praktycznie w każdej dzielnicy, dzięki czemu właściciele zwierząt mogą wybrać się na zabiegi pielęgnacyjne w ramach codziennego spaceru, bez konieczności stresowania zwierzaka transportem samochodem czy środkami komunikacji miejskiej. Profesjonalne zabiegi nie są skomplikowane ani długotrwałe, oczywiście pod warunkiem, że psem zajmuje się doświadczony specjalista, a nie osoba, która ukończyła weekendowy kurs groomerski. Warto tego dopilnować, jeśli dopiero szukamy groomera dla naszego pupila. Profesjonalista powinien mieć wiedzę, doświadczenie oraz podejście do zwierząt wypracowane dzięki długiemu czasowi pracy.

Choć salony groomerskiesa coraz bardziej popularne, wizyty w nich nie zwalniają właścicieli z pielęgnacji swoich zwierzaków. Wizyta raz na tydzień czy miesiąc w profesjonalnym salonie pomaga w utrzymaniu sierści, pazurków czy uszu w czystości, ale czasem może być niewystarczająca. Warto więc rozejrzeć się także w ofercie profesjonalnych kosmetyków i preparatów dla zwierząt. Ciekawą gamę produktów oferuje sklep zoologiczny online Karusek.com.pl. Można znaleźć w nim środki do pielęgnacji psów różnych ras i posiadających różne rodzaje sierści. Bez problemu można więc dopasować taki preparat, który idealnie będzie odpowiadał potrzebom naszego pupila.

Sklep zoologiczny online Karusek.com.pl to także miejsce, gdzie można znaleźć sporo porad dotyczących żywienia, utrzymania i pielęgnacji czworonogów. Takie informacje szczególnie przydadzą się świeżo upieczonym właścicielom czworonogów, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, jak dobrze zadbać o swojego zwierzaka, aby przez długie lata utrzymywał się on w dobrym zdrowiu i jeszcze lepszej kondycji. Warto pamiętać, że posiadanie zwierzaka to nie tylko konieczność codziennych spacerów czy napełniania miski, ale również dbania o jego zdrowie, dobre samopoczucie oraz zewnętrzną pielęgnację. Sierść czy futro, które są pozostawione same sobie, bardzo szybko mogą stać się siedliskiem różnego rodzaju pasożytów, które z kolei przyczyniają się do obniżenia zdrowotności psa czy kota. Im bardziej zadbany pies czy kot, tym mniejsza szansa, że złapie on jakąś chorobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!