Zakup ubezpieczenia wynajmu samochodu i ochrona wynajętego samochodu może być myląca i przytłaczająca. Pośród zamieszania mamy tendencję do zapominania lub przeoczenia nudnych szczegółów ubezpieczenia wynajmu samochodu. Oto lista kontrolna z rzeczami do sprawdzenia podczas rezerwacji samochodu na następną podróż!

1. Rozważ uzyskanie ubezpieczenia od niezależnego dostawcy ubezpieczeń

Kiedy wynajmujesz samochód, rezerwacja obejmuje podstawową / standardową ochronę ubezpieczeniową. Jednak to standardowe ubezpieczenie zawiera wiele wyjątków, które nie zapewniają prawie żadnej ochrony podczas podróży. I tu może być trudniej. Firmy wynajmujące samochody oszukują klientów, aby wykupić ubezpieczenie od nadwyżki, które może kosztować nawet bardzo sporo.

Otrzymanie polisy ubezpieczeniowej od niezależnego dostawcy ubezpieczeń może zaoszczędzić do 40% twoich pieniędzy! Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz https://ckcorp.auto.pl/ a zdobędziesz więcej informacji na temat różnych wypożyczalniami samochodów.

2. Sprawdź dokładnie wszystko, co obejmuje twoje ubezpieczenie wynajmu samochodu

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia wynajmu samochodu, jest sprawdzenie:

  • co obejmuje ubezpieczenie
  • co jest wyłączone z polisy ubezpieczeniowej.

Sklep detailingowy PoznańNajczęstsze wyjątki w ubezpieczeniu wynajmu samochodu to uszkodzenie silnika, opon, kół, dachu, podwozia, okien i lusterek. Kolejną rzeczą, która rzadko jest objęta podstawowym ubezpieczeniem wynajmu samochodu, jest ochrona klucza i blokada. Jeśli więc zgubisz klucze lub zostaniesz zablokowany w samochodzie, polisa ubezpieczeniowa Cię nie pokryje.

Podobnie, jeśli Twój samochód się zepsuje lub spotkasz się z wypadkiem i potrzebujesz pomocy drogowej, istnieje prawdopodobieństwo, że ubezpieczenie od wynajmu samochodu go nie obejmuje.

3. Sprawdź pomoc drogową w polisie ubezpieczeniowej

Inną rzeczą, którą należy sprawdzić przy zakupie ubezpieczenia na wynajem samochodu, jest to, czy jesteś objęty pomocą drogową. Większość firm wynajmujących posiada osobną polisę ubezpieczeniową, specjalnie na pomoc drogową. Więc jeśli wynajmujesz samochód na siedem dni i zdecydujesz się na pełne ubezpieczenie poprzez wykupienie ubezpieczenia wynajmu w swojej wypożyczalni samochodów, będziesz musiał zapłacić za nadwyżkę ubezpieczenia oraz za pomoc drogową i samo ubezpieczenie.

Jeśli jednak wybierzesz niezależnego dostawcę ubezpieczeń z kompleksowymi polisami — możesz uzyskać polisę ubezpieczeniową obejmującą wszystko, często więcej niż nadwyżkę składki.

4. Przygotuj się na depozyt karty kredytowej

Jedynym minusem przy zakupie ubezpieczenia wynajmu samochodu od niezależnego dostawcy jest to, że większość firm wynajmujących samochody będzie wymagać od ciebie złożenia depozytu zabezpieczającego, który zostanie zwrócony po zwrocie samochodu.

Wypożyczalnie samochodów muszą to zrobić, aby upewnić się, że otrzymają zapłatę, jeśli ich klienci spotkają się z wypadkiem lub uszkodzą wypożyczony samochód. Większość firm samochodowych wymaga do tego karty kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!