Dla niektórych standardowy Seat Leon Cupra wygląda zbyt subtelnie. Dlatego pojawiła się limitowana edycja modelu „R” – która może być właśnie odpowiedzią na modlitwy Bielszczan chcących czegoś bardziej z charakterem. Samochód ten został raz pierwszy zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2017 roku. Już teraz można usłyszeć, że jest to najmocniejszy samochód drogowy, jaki Seat kiedykolwiek wyprodukował – a w związku z tym iż bielscy kierowcy mają środki na takie samochody i upodobania do takowych, z pewnością model ten wkupi się w ich łaski.

Przebudowane przednie i tylne zderzaki, boczne osłony i szersze nadkola – to robi wrażenie. Tutaj co nieco napiszemy na temat samochodu, więcej na jego temat można znaleźć na portalu: hothatche.pl.

Seat Leon Cupra R – co widać na pierwszy rzut oka?

Wyjątkowe 19-calowe czarne i miedziane felgi zostały również uwzględnione w tym projekcie, chociaż, niestety, (a może na szczęście) matowa farba nie będzie dostępna na naszym rynku. Zamiast tego można wybrać metaliczny odcień szarości i czerni, które są uzupełnione detalami w kolorze miedzi (na lusterkach).

Fajny design, ale czy ten model jest szybszy od standardowego samochodu?

Z pewnością tak. Seatra Cupra to szereg technicznych ulepszeń, gdzie moc wzrasta od 300 do 310 km/h. Inne ulepszenia, które na pewno docenimy na bielskich drogach to bardziej ekscytujący układ wydechowy, zmodyfikowane skręty kierownicy i pochylenia na przedniej osi oraz unikatowe zaciski hamulcowe. Jeśli Bielszczanie będą mieć ochotę, mogą się także pokusić o superpłaskie opony Michelin Pilot Sport Cup 2 – które są dostępne jako opcja.

Dość faktów, czas na praktykę!

Model ten jeździ bardzo dynamicznie. Kierowcy otrzymują faktyczną przyjemność z jazdy. Udoskonalenia w zakresie obsługi są bardziej mierzalne, np. tam, gdzie standard Cupra pozostaje w tyle za Golfem R, ze względu na mniej pozytywny układ kierowniczy, Cupra R jest bardziej wyrafinowana i przyjemna w dotyku. Wciąż nie ma jeszcze jej co porównywać z Civic Type R, a nawet z Golfem R, ale oznacza to zauważalny krok naprzód w stosunku do standardowej Cupry.

Oprócz już bogatej oferty wyposażenia standardowego Leon Cupra, R zapewnia właścicielom takie gadżety, jak: winter Pack (podgrzewane przednie fotele i spryskiwacze reflektorów), Safety Pack (rozpoznawanie zmęczenia u kierowcy i stosowany związany z tym ale), kamera cofania, system dźwiękowy BeatsAudio, adaptacyjny tempomat i wreszcie ulepszona nawigacja satelitarna.

Seat Leon Cupra R – ach ten design!

Zewnętrzny motyw koloru miedzianego kontynuowany jest również od wewnątrz – co widać na kunsztownie wykonanych detalach na desce rozdzielczej, konsoli środkowej, logo na kierownicy i drzwi. Leon Cupra R to mile widziany dodatek do obecnej oferty bardziej popularnych, limitowanych edycji na rynku. Z pewnością jeszcze więcej na jego temat dowiesz się w bielskim salonie Seata. Jeśli jesteś fanem nowoczesnych pojazdów – z pewnością warto zasięgnąć języka na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!