Sklep internetowy w dzisiejszych czasach jest praktycznie już nierozłącznym aspektem udanego biznesu. Jest to popularne źródło ogromnych dochodów, które potrafi znacznie wesprzeć naszą firmę. Jednak umocnienie naszej marki na rynku jest procesem niezwykle czasochłonnych i żmudnym. W udanym biznesie nic nie przychodzi lekko, a co za tym idzie warto zadbać o internetowe wsparcie firmy już na samym początku. Tu pojawia się nasz pierwszy problem – projekt naszej strony internetowej. Wybierając odpowiednią platformę internetową warto zawczasu śledzić i posłużyć się opiniami innych właścicieli sklepów internetowych. Dzięki temu wybór odpowiedniego szablonu, modułów czy funkcji naszej strony z miejsca stanie się prostszy.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Pierwszą podstawową sprawą na jaką powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest architektura strony. Powinna być ona przede wszystkim prosta i łatwa w obsłudze. Klient, odwiedzając pierwszy raz konkretną stronę internetową – działa intuicyjnie. Z tego względu układ strony powinien być właśnie taki! Zbędne podstrony, natarczywe reklamy czy niepotrzebne kliknięcia będą zdecydowanie niekorzystne. Potrafi to łatwo zniechęcić nawet najbardziej zdeterminowanego klienta. Niczym innym jest wymóg rejestracji. W wielu przypadku sklepów internetowych jest on jednak niezbędny, dlatego warto zadbać o to, aby rejestracja była prosta, intuicyjna i przede wszystkim szybka! Skomplikowana procedura rejestracyjna w niczym Ci nie pomoże, a już na starcie stanowczo zniechęci potencjalnego klienta. W dzisiejszych czasach każdy chce załatwić swoje sprawy jak najszybciej dlatego unikaj zbędnych elementów na swojej stronie!

Kolejną, ale równie ważną kwestią jest odpowiedni Layout. Jak wiadomo liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie. Z tego względu zdecydowanie zachęcamy do zadbania o odpowiednią szatę graficzną naszej strony. Opinię zniechęconego klienta ciężko zmienić. Postaraj się, aby Twoja strona była czysta i przejrzysta. Ważnym jest dobór odpowiednich kolorów strony pod konkretną markę i logo. Musimy zadbać o odpowiednie rozmieszczenie zdjęć, tekstu czy filmów. Layout ma za zadanie przede wszystkim zachęcić klienta do zakupów! Kategorycznie unikaj niepotrzebnych animacji i automatycznie włączanej muzyki – te aspekty efektywnie odstraszają naszych klientów. Unikaj także neonowych kolorów – silnie oddziałujących na oczy. Zostaw je na zaznaczenie ważnego tekstu lub promocji, gdyż takie rzeczy muszą rzucać się w oczy klienta.

Kolejnym zagadnieniem jest funkcjonalność naszej strony. Zakładając e-sklep musimy mieć na uwadze fakt, że nasza firma będzie pomyślnie się rozwijała. Z tego względu wraz z biegiem czasu będziemy potrzebowali lepszych narzędzi z większym zasobem funkcjonalności. Warto wybrać taką platformę, aby miała opcję bezproblemowego rozwoju oprogramowania. Unikniemy w ten sposób problemów z przenoszeniem naszej strony na inną platformę.

Bez odpowiedniego produktu czy firmy nawet najlepiej zaprojektowana strona w niczym nam nie pomoże. Warto mieć to na uwadze przed założeniem własnego e-sklepu!

Sprawdź to tworzenie sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!