Obrazy słynnych malarzy – teraz możesz namalować je sam!

Brak komentarzy

Wielkie dzieła słynnych malarzy zna praktycznie każdy, choć rzadko kiedy mamy okazję podziwiać je na żywo w największych galeriach świata. Co więcej, sporo dzieł sztuki znajduje się w prywatnych rękach i zobaczenie oryginału jest praktycznie niemożliwe. Okazuje się jednak, że można obraz stworzyć sobie samodzielnie. I to nawet wtedy, gdy nie mamy zbyt dużych umiejętności plastycznych ani talentu artystycznego.

Jak namalować obraz bez żadnych zdolności? Wystarczy zdecydować się na zestaw do malowania po numerach. Taka forma malowania cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które nie mają zbyt dużego talentu, a jednocześnie lubią malować i patrzeć, jak z niczego wyłania się piękne dzieło sztuki. Obrazy do malowania po numerach dostępne są w wielu wersjach, wśród których można znaleźć całkiem sporo propozycji dzieł znanych malarzy. Możesz więc mieć we własnych czterech ścianach obraz, który w oryginalne wisi w galerii na drugim końcu świata. Na pierwszy rzut oka będzie prezentował się świetnie, nie da się bowiem na gotowym obrazie dopatrzeć wszystkich pól, które wcześniej pokolorowaliśmy.

Jak zacząć malowanie po numerach?

Zanim obrazy malowane po numerach zaczną zdobić nasze ściany, najpierw muszą powstać, choć nie do końca od zera. Każdy zestaw składa się z delikatnie zadrukowanego podobrazia, które podzielone jest na ponumerowane pola. Numery odpowiadają konkretnym kolorom na palecie barw, co sprawia, że łatwo jest sprawdzić, jakie pole powinno być pomalowane na jaki kolor. Dzięki temu można praktycznie od razu zabrać się do pracy. W zestawie znajdziemy nie tylko sam obraz, ale również pędzelki i farbki, którymi będzie można malować. Są to zestawy profesjonalne, można więc mieć pewność, że gotowy obraz faktycznie będzie prezentował się jak dzieło sztuki, a nie jak rysunek namalowany zwykłymi farbami plakatowymi. Wśród gotowych zestawów znajdziemy zarówno propozycje dla początkujących, które są dosyć proste, jak i dla osób zaawansowanych, które wymagają dużo większego nakładu czasu i pracy. Efekt końcowy zawsze będzie jednak wyjątkowy i będzie można wykorzystać go jako dekorację wnętrza.

Dlaczego warto malować po numerach?

Malowanie po numerach jest obecnie jedną z najciekawszych form spędzania czasu wśród osób, które mają artystyczne zapędy i lubią w wolnym czasie tworzyć coś z niczego. Malując po numerach możemy ciekawie spędzić czas zarówno w pojedynkę, jak i w gronie rodziny czy znajomych. Jeden, większy obraz bez problemu może malować kilka osób. Co więcej, to dobry pomysł także na zabawę z najmłodszymi – sporo jest zestawów dla dzieci, które są proste i wyglądają niemal tak samo jak kolorowanki. Satysfakcja ze stworzenia prawdziwego obrazu będzie jednak dużo większa niż z malowania w książeczce z kolorowankami. Malowanie po numerach pozwala wyciszyć się, odprężyć, oderwać od rzeczywistości. To dobry pomysł na relaks po pracy, gdy nie chcemy wychodzić z domu i wolimy odpocząć w czterech ścianach własnego salonu. Dzięki malowaniu po numerach możemy też mieć w domu piękne dzieła sztuki, które zachwycać będą zarówno domowników, jak i wszystkich ich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!