Osoby fizyczne, małe firmy i duże firmy potrzebują dobrej, jasnej i prostej porady podatkowej. Jako specjalista ds. podatków międzynarodowych, pełnisz ważną rolę, musisz pomóc ludziom zrozumieć świat podatków i upewnić się, że płacą odpowiednią kwotę.

Co ja właściwie będę robić?

Możesz skupić się na planowaniu podatkowym (doradztwo klientom w zakresie sposobów obniżenia ich podatku) lub na przestrzeganiu przepisów podatkowych (przygotowywanie i składanie formularzy zeznania podatkowego).

Twoje typowe działania obejmują:

  • Badanie i zrozumienie prawa podatkowego
  • Spotkanie z klientami w celu zebrania informacji i wyjaśnienia im opcji
  • Współpraca z Urzędem Skarbowym w imieniu klienta
  • Sprawdzanie i wypełnianie formularzy podatkowych
  • Audyt dokumentów podatkowych klientów

W miarę jak będziesz zdobywał doświadczenie – będziesz prawdopodobnie specjalizował się w pewnych dziedzinach. Wyszukaj oferty pracy, takie jak ta: praca dla specjalisty ds. podatków międzynarodowych i przejrzyj przykładową listę obowiązków, a będziesz miał nieco jaśniejsze pojęcie o tym, czego możesz się spodziewać.

Drobniejsze szczegóły dotyczące pracy doradcy podatkowego

Poza pracowitymi okresami, np. w marcu / kwietniu, czyli na początku roku podatkowego, powinieneś pracować w standardowym wymiarze od 37 do 40 godzin tygodniowo również przeliczając podatki międzynarodowe swoich klientów. Niektóre firmy wprowadziły bardziej elastyczny czas pracy, aby umożliwić ci dopasowanie dnia pracy do spotkań z klientami, a możliwości pracy w niepełnym wymiarze godzin są dość powszechne. Twój czas zostanie podzielony między biuro a czas spędzony z klientami. Możesz pracować dla firmy księgowej, specjalistycznego doradztwa podatkowego lub firmy z własnym zespołem podatkowym. Banki, firmy prawne oraz urzędy skarbowe i celne również potrzebują dobrych specjalistów podatkowych. Możesz również zostać niezależnym konsultantem podatkowym i założyć własną firmę. Jeśli chcesz wyjść z opodatkowania w późniejszym terminie, będziesz miał świetny zestaw umiejętności, które pozwolą ci przejść do bardziej ogólnej roli finansowej.

Ile zarobisz?

Trudno oszacować, co powinieneś zarabiać na poziomie młodszym, ponieważ początkowe zarobki różnią się znacznie. Po uzyskaniu kwalifikacji powinno to przynieść Ci spore wynagrodzenie, a możesz spodziewać się, że będzie to naprawdę okrągła sumka. Zakresy wynagrodzeń są bardzo szerokie, ponieważ twój pracodawca, rodzaj specjalizacji i miejsce zamieszkania na to wszystko będą miały wpływ.

Zalety pracy specjalisty ds. podatków międzynarodowych? Dzięki 10-15-letniemu doświadczeniu będziesz miał zdrowo wyglądający bilans bankowy, ponieważ możesz zarabiać nawet kilkanaście tysięcy. Zła wiadomość jest taka – nie zawsze oczekuj ciepłego powitania, gdy spotykasz się z klientami, zajmujesz się podatkami, a żadna firma tego nie lubi.

Każde wykształcenie może pomóc ci postawić stopę w drzwiach tej kariery, ale bardziej to pomoże, jeśli jest w pokrewnym temacie, takim jak biznes, rachunkowość, ekonomia lub prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!