Wspomnienie dzieciństwa

Dwupoziomowa, bajecznie zdobiona, wiedeńska karuzela, po której kłusują kolorowe koniki, wozy i samochodziki to marzenie każdego dziecka i niejednego dorosłego. A karuzela z latającymi huśtawkami? Z pewnością każdy z nas pamięta je ze swojego dzieciństwa, kiedy na pobliskim placu rozwijało swój kram objazdowe, wesołe miasteczko. Równie wiele atrakcji dostarczały autka, którymi można było nie tylko jeździć po wyznaczonym placu, ale również bez żadnych konsekwencji uderzać w inne samochodziki powodując niegroźne kolizje. Te i wiele innych atrakcji znajdziecie w bajecznej strefie Energylandii, która choć dedykowana dzieciom, sprawia wiele frajdy także dorosłym.

Tanie weekendy w Polsce

Tanie wyjazdy weekendowe śmiało można połączyć z dziecięcymi marzeniami, które nie zawsze mogły być realizowane dekady temu, ze względu na zasobność portfela. Obecnie praktycznie wszystko jest na wyciągnięcie ręki i wcale nie trzeba przepłacać i wyjeżdżać poza granice kraju, aby móc skorzystać z wachlarza atrakcji. Szczególnie z nadejściem wakacji znacznie łatwiej jest znaleźć weekendowe wycieczki w promocyjnych cenach. Spowodowane jest to faktem, iż wielu ludzi przedwcześnie organizuje tego typu wyjazdy i z przyczyn losowych bardzo często musi z nich zrezygnować w ostatniej chwili. Hotele, aby nie narażać się na straty i puste hotelowe pokoje, bardzo często obniżają ceny pokoi. Dzięki temu, nie narzekają na brak ruchu turystycznego oraz ich oferta dociera do szerszego grona ludzi, a jak wiadomo nie ma nic lepszego jak polecony, sprawdzony nocleg.

Pora zadbać o atrakcje

Gdy już wyjazdy weekendowe mamy zorganizowane pod względem zakwaterowania, musimy zastanowić się jakie atrakcje czekają na nas w okolicy. Wystarczy poszukać. Rynek przepełniony jest małpimi gajami, które uwielbiają dzieci, parkami linowymi, aquaparkami, miejscowymi zabytkami i szlakami turystycznymi. Jest jednak na mapie Polski punkt, który weekendowe wypady zamienia w czarodziejską podróż do świata magii i fantazji.Jak już wcześniej wspomnieliśmy znajduje się on w Energylandii, największym wesołym miasteczku i parku rozrywki w kraju.

Weekendowy wyjazd może okazać się czymś więcej niż tylko podróżą do wesołego miasteczka. Bez wątpienia może być po podróż w kosmos, za sprawą tutejszego Planetarium oraz Monster Attack, w którym znajduje się scenografia nie z tej planety.Wyjazd może również zamienić się w wodną przygodę, a to za sprawą Spill Water Anaconda spływu na wielkich kilkudziesięcioosobowych łodziach, Atlantis – podróży po zaginionym świecie legendarnej Atlantydy czy Viking Ride wśród dzielnych Wikingów. Wszyscy, którzy będą chcieli podnieść poziom emocji po przejażdżce Atlantis, powinni koniecznie podjąć wyzwanie Jungle Adventure, która łączy w sobie nie tylko przeprawę wodną, ale również przez dziką dżunglę. Poza tym Wioska Wikingów, Wioska Szwajcarska, RMF Dragon Roller Coaster, Boomerang, Samolociki, Frutti Loop i inne atrakcje, które musicie zobaczyć na własne oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!