Mieszkając w mieście mamy mnóstwo możliwości, by prowadzić aktywny tryb życia. Choć tradycyjnie sport kojarzony jest z plenerami, stadionami i halami sportowymi, to równie dobrze można go uprawiać w przestrzeni publicznej miast. Coraz więcej samorządów inwestuje w publiczne boiska, z których mieszkańcy mogą swobodnie korzystać. Choć zazwyczaj zajmuje je miejscowa młodzież, to także dorośli mogą się zebrać i zagrać w koszykóœkę czy piłkę nożną. Jeśli uda ci się zainicjować tradycję wychodzenia na boisko do nogi czy do kosza, albo po prostu do parku na siatkówkę – dobra robota, właśnie stworzyłeś zdrowe wzorce nawyków życiowych dla siebie i swoich znajomych.

Jednakowoż do wszystkich gier drużynowych trzeba mieć nie tylko przestrzeń i sprzęt, ale również znajomych. I to znajomych chętnych do gry i mogących się spotkać w tym samym czasie. Jeśli mówimy o ludziach, którzy pracują, niekoniecznie na etacie w biurze, a do tego mających inne obowiązki, choćby domowe – będzie ciężko znaleźć termin pasujący wszystkim. Warto więc rozważyć sporty nie wymagające zgrania się planów tak wielu osób – albo dołączenie do już istniejącej drużyny.

Nie wszyscy jednak lubią sporty zespołowe. Dla niektórych przez dwanaście lat edukacji szkolnej najważniejszym celem było urwanie się z wuefu, kiedy tylko się dało. Dla nich sugestia wyjścia na piłkę z kumplami będzie się wiązać z natychmiastową odmową: nie ma się co dziwić, traumy z dzieciństwa zostają w nas głęboko. Nic jednak straconego – w mieście jest dużo więcej możliwości uprawiania sportu niż ci się wydaje!

Po pierwsze sprawdź oferty lokalnych ośrodków sportu. Często miejskie baseny oferują karnety w przystępnych cenach – można więc wybrać sobie dogodny termin i zacząć pływać. W większych kompleksach są również boiska, siłownie i sale taneczne. Karnety na aerobik czy siłownię są tam często tańsze niż w prywatnych firmach. Z drugiej strony komercyjne siłownie są lepiej wyposażone, a często dłużej otwarte.

Dla amatorów dziwnych godzin treningów tudzież ludzi pracujących w niestandardowych godzinach pozostaje stare dobre bieganie lub jeżdżenie na rowerze. Jedno ani drugie nie wymaga żadnej specjalnej infrastruktury, a i można je uprawiać zawsze. Każdy powinien spróbować!

Ponadto są jeszcze sporty typowo miejskie – jazda na różnego typu rolkach i deskorolkach. Czy wybierzesz klasyczne rolki, rolki narciarskie czy wrotki, to często kwestia tego, na czym jeżdżą twoi znajomi, bo sprzęty te różnią się tylko nieznacznie. Rzecz jasna narciarze biegowi z miłą chęcią przyjmą rolki narciarskie – umożliwią im one treningi także w porze letniej.

Podobnie ma się sprawa z deskami – fanom snowboardu może przypaść do gustu deskorolka longboard – dłuższa niż typowa deskorolka i służąca raczej do zjazdów niż do jeżdżenia po płaskim terenie. Jeśli tylko masz w swojej okolicy górkę – może być nawet trawiasty pagórek w parku – możesz zacząć jeździć na longboardzie. A jeśli wolisz potańczyć – jest też styl jazdy polegający na tańczeniu na desce, z tym że ten praktykuje się raczej na betonowych placach, a nie trawiastych zboczach.

 

Biorąc pod uwagę różnorodność uprawianych przez nas sportów warto zastanowić się nad doborem odpowiedniego obuwia również w sezonie zimowym. Marka Merrell ma w swojej ofercie model Thermo Shiver 6WP, ze skóry naturalnej z całkowicie wodoodpornymi wstawkami. Podeszwa wykonana z wysokogatynkowego tworzywa zapewni wygodę na płaskiej powierzchni jak również podczas wypraw w terenach górzystych. Buty wzbogacone zostały o kilka nowych technologii takich jak np. Merrell Air Cushion, Merrell Select Dry, Merrell Select Warm. Buty możemy nabyć m.in. w sklepie internetowym www.8a.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!