O zdrowy sen nie dbamy tak bardzo jak o dobrą dietę czy aktywność fizyczną. Tymczasem jakość i ilość naszego snu ma ogromne przełożenie na nasz stan zdrowia, kondycję oraz dobre samopoczucie. Gdy kiepsko śpimy lub nie dbamy o odpowiednią liczbę godzin snu, nie ma się co dziwić, że kiepsko się czujemy i nie mamy zbyt wiele życiowej energii.

Największych grzech, jaki możemy popełniać w przypadku snu, jest zbyt mała jego ilość. Często zarywamy noce, a następnie wstajemy wcześnie rano. Tymczasem cztery czy pięć godzin snu to stanowczo za mało. Już jedna zarwana noc sprawia, że mamy problemy z koncentracją, logicznym myśleniem, kreatywnością. Pogarsza się tez nasze samopoczucie. Gdy zarwanych nocy jest więcej, prędzej czy później pojawią się różne dolegliwości ze strony naszego organizmu. Innym częstym grzechem jest niewłaściwe miejsce spania. Śpimy na kanapach, wersalkach, sofach czy rozkładanych zestawach wypoczynkowych. Nawet, jeśli w ciągu dnia są one wygodne, w nocy nie zapewniają odpowiedniej wygody i komfortu.

Zadbaj o higienę spania

Aby być zawsze wyspanym, pełnym energii i dobrego samopoczucia, warto zadbać o higienę snu. Przed spaniem starajmy się nie siedzieć zbyt długo przed ekranem telewizora czy komputera. Niewskazane jest nadmierne objadanie się na noc. Wtedy nasz organizm zamiast wypoczynkiem i regeneracją zajmuje się trawieniem. Przed spaniem dobrze jest również wywietrzyć pomieszczenie, dzięki czemu w nocy będziemy mieć odpowiednia ilość tlenu i świeżego powietrza. We wnętrzu, w którym śpimy nie powinno być również zbyt gorąco, gdyż to również może obniżać jakość naszego snu. Ważnym aspektem zdrowego snu jest również odpowiednio dobrane łóżko i materac. Zanim wybierzemy odpowiedni materac, warto zdobyć wiedzę na temat różnego rodzaju wypełnień oraz ważnych parametrów, które należy brać pod uwagę w czasie wybierania konkretnego produktu.

Materac pełen wygody i komfortu

Jeśli interesują na materace 160×200 od producenta, stawiajmy na producentów, którzy są znani, renomowani i cieszą się pozytywnymi opiniami na rynku. Materacy w sklepach jest bowiem naprawdę sporo. Nie wszystkie jednak spełniają oczekiwania klientów, a także normy i wymogi. Materac musi być wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a klient powinien mieć dostęp do wszystkich jego informacji technicznych i parametrów. Przy wyborze materaca warto sprawdzać jego twardość, rodzaj wypełnienia, a także to, czy jest antyalergiczny, przewiewny i oddychający. Dobry materac powinien też posiadać zdejmowany pokrowiec, który można bez problemu wyprać w pralce. Dzięki temu będzie on łatwy do utrzymania w czystości. Przed zakupem materaca sprawdzajmy też, jak długa gwarancję daje jego producent oraz jaka jest trwałość materaca. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kiedy trzeba będzie pomyśleć o wymianie go na nowy. Żaden, nawet najlepszy materac nie jest bowiem nieśmiertelny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!