Mieszkasz w Bielsku-Białej i chcesz szybko oraz bezproblemowo sprzedać swoje dotychczasowe auto. Opcji do wyboru jest całkiem sporo, wszystko zależy więc od Twoich oczekiwań i oczywiście od tego, jaki to jest samochód i w jakim stanie. Nie zawsze bowiem uda się uzyskać za aut takiej ceny, jaka by nas najbardziej interesowała.

Jeśli chcemy sprzedać samochód i uzyskać za niego dobra cenę, najlepiej robić to bez pośredników. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego lub osoby, która bardzo dobrze zna się na autach i pomoże rzetelnie wycenić nasze auto. Następnie wystawiamy auto na którymś z portali ogłoszeniowych i czekamy aż zgłoszą się potencjalni kupcy. To dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na czasie i mogą sobie spokojnie poczekać, aż znajdzie się kupiec chcący zapłaci dokładnie taką kwotę, jaka jest podana w ogłoszeniu. A z tym bywa różnie – większość osób odpowiadających na ogłoszenia o sprzedaży auta próbuje na wiele sposobów zbić cenę sprzedaży.

Auto do komisu lub do skupu

serwis samochodowyJeśli nie zależy nam na czasie, a jednocześnie nie chce nam się walczyć z ogłoszeniami w internecie, można oddać samochód do komisu samochodowego. Jest to jednak rozwiązanie, na którym zarabia także właściciel komisu. Jeśli więc znajdzie się chętny na zakup auta, nasza wypłata d komisu będzie pomniejszona o należna mu prowizję. Dobre rozwiązanie to też skup aut szczecin, dzięki któremu można się pozbyć samochodu praktycznie od ręki. W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej firm w branży motoryzacyjnej, które zajmują się skupowaniem aut od klientów za gotówkę. Najczęściej można sprzedać samochód nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy umówić się z przedstawicielem firmy skupującej, dzięki czemu zjawi się on w umówionym miejscu i czasie, wyceni auto i zaproponuje za nie odpowiednią kwotę. Jeśli właściciel się zgodzi, transakcji można dokonać praktycznie od ręki. Po stronie firmy skupującej leży załatwienie wszystkich formalności, właścicielowi pozostaje więc cieszenie się dodatkową gotówką w kieszeni.

Sprzedaj zanim wpędzisz się w koszty

Wiele osób jest bardzo przywiązanych do swoich aut, szczególnie jeśli jeździły nimi przez dłuższy czas. Trudno jest więc podjąć decyzję o sprzedaży także wtedy, gdy samochód nie spełnia już naszych oczekiwań, mamy inne potrzeby lub wydajemy zbyt wiele na naprawy samochodu. Niektóre auta są na tyle niesprawne, że więcej czasu spędzają w warsztatach samochodowych niż na ulicach. W takiej sytuacji auto generuje jedynie dodatkowe koszty, a nie mamy z niego praktyczne żadnych korzyści. Warto więc jak najszybciej je sprzedać i rozejrzeć się za nowym samochodem. Wbrew pozorom, nie trzeba od razu kupować go za gotówkę. Zarówno samochody nowe, jak i używane bez problemu można kupić na raty lub też wynajmować je w profesjonalnych wypożyczalniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!