W skupie sprzedaż jest bardzo szybka, ale czy korzystna finansowo? Dla skupu na pewno tak, ale warto sprawdzić, jak to wygląda z perspektywy kierowcy. Czy taka transakcja ma w ogóle szanse być opłacalna dla sprzedawcy?

Jak wygląda sprzedaż do skupu?

Bez wątpienia transakcja w skupie jest mało kłopotliwa. Zazwyczaj wystarczy skontaktować się ze skupem, telefonicznie albo poprzez formularz na stronie, i jeszcze tego samego dnia odzywa się pracownik skupu ze swoją propozycją. Wycena wstępna jest weryfikowana podczas oględzin samochodu, i jeśli w zgłoszeniu podało się prawdziwe informacje, to nie odbiega ona znacząco od pierwszej kwoty, bywa nawet, że jest trochę wyższa.

Sprzedając auto dla nich: https://skupautzagotowke.net/skup-aut/bochnia/ nie trzeba martwić się o transport – pojazd jest odbierany za darmo lawetą, więc może być on nawet całkowicie niesprawny czy rozbity po wypadku. To kolejna zaleta – skup weźmie praktycznie wszystko, łącznie z samochodami w bardzo złym stanie.

Jakiej kwoty można oczekiwać w skupie?

Nie ma jednolitych stawek w skupach, bo pod uwagę bierze się cały szereg czynników decydujących o wartości. W większych firmach płaci się lepiej, około 70-85 procent rynkowej wartości pojazdu, dlatego warto sprzedać samochód im – https://skupautzagotowke.net/skup-aut/wieliczka/, bo stawka będzie tutaj wyższa. Małe, lokalnie działające skupy płacą mniej i stawiają też często dodatkowe ograniczenia, na przykład co do marek albo roczników przyjmowanych samochodów.

Liczy się nie tylko cena

Sprzedaż do skupu oznacza też kilka dodatkowych oszczędności, z których kierowcy nie zawsze zdają sobie sprawę. Po pierwsze, samochód nie wymaga dodatkowych przygotowań – nie trzeba go myć i dokonywać drobnych napraw żeby podnieść cenę, bo dla skupu i tak liczą się tylko części wymienne, a nie ogólny wygląd czy stan techniczny samochodu

Po drugie, sprzedając samochód do skupu nie trzeba płacić za ogłoszenia, robić zdjęć, rozmawiać z klientami. Jest to wielka oszczędność czasu i tych wszystkich drobnych kosztów, jakie trzeba ponieść, by znaleźć chętnego nabywcę i przekonać go do wyższej ceny. Podsumowując, niewielka strata na cenie otrzymanej w skupie zwraca się dzięki temu, że skup bierze auto od razu i wypłaca gotówkę w dniu podpisania umowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!