Do niedawna na polskim rynku nie było słychać o pomysłach takich, jak wyszukiwarka modowa. Teraz coraz więcej osób się do nich przekonuje, bo to mocno ułatwia zakupy.

Przypuśćmy, że kilka lat temu chciałaś kupić zimową kurtkę. Najpierw musiałabyś znaleźć w sieci godne zaufania sklepy. Następnie w każdym z nich sprawdzić, czy dany przedmiot jest dostępny. Potem wystarczy już „tylko” porównać ceny w każdym ze sklepów i poszczególne modele, dobrać kolor, a wreszcie sprawdzić, czy w ofercie jest Twój rozmiar. Na koniec mogło się okazać, że sklep akceptuje tylko ten rodzaj płatności, którego akurat nie możesz użyć. Całe poszukiwania musiałabyś zacząć od początku.

Coraz popularniejsze zakupy

Na szczęście dziś robienie zakupów przez internet jest dużo prostsze. Szczególnie ułatwiły je wyszukiwarki modowe. Jedną z nich jest Zippini, która skupia najkorzystniejsze oferty z wielu polskich sklepów internetowych. Zamiast więc samodzielnie godzinami przeczesywać internet w poszukiwaniu najtańszej torby czy bluzki danego producenta, możesz zrobić to od razu w jednym miejscu za pośrednictwem portalu. Znacznie ułatwia to życie, bo zakupy stają się prostsze i przyjemniejsze. Modowa wyszukiwarka to już nie pierwszy taki projekt na rynku, ale osoby, które najwcześniej dołączą, mogą liczyć na unikalne profity i promocje, które ominą pozostałych. Na polskim rynku porównywarki cen długo omijały świat mody. Kupowaliśmy w ten sposób elektronikę czy książki, ale trudno było znaleźć serwis, który byłby w stanie zebrać i porównać oferty z branży mody. Powód jest dość banalny: trzeba mieć odpowiednią wiedzę, by porównać kilka identycznych modeli butów i wiedzieć, że w ich przypadku cena może mieć związek z metką, jaka jest wszyta do niektórych modeli obuwia. Za buty projektanta płacimy zwykle więcej, nawet jeśli wyglądają tak samo, jak obuwie ze zwykłego sklepu.

Rewolucja w świecie zakupów

Takie serwisy znacznie uprościły proces szukania ubrań w internecie. Chcesz kupić coś, by wypaść dobrze ale stylowo? Bez problemu! A wracając do przykładu kurtki, na Zippini możesz wybierać spośród ponad 5 tys. modeli w cenach od 29 do ponad 6 tys. złotych. Pokazuje to, z jak olbrzymim wyborem masz do czynienia. Nie istnieje możliwość, byś nie znalazła w tym ogromie niesamowitych ubrań czegoś dla siebie. Pozwala to też poszerzyć modowe horyzonty i wyjść poza utarty schemat. W świecie rzeczywistym niektórzy mają uprzedzenia przed określonymi sklepami. Jedni wstydzą się wejść do zbyt ekskluzywnego sklepu uważając, że nie mają tam czego szukać, podczas gdy inni za nic nie wejdą do taniego butiku, bo wydaje im się, że ubrania są tam złej jakości.

Odważ się na nowe marki

W rzeczywistości obecnie zarówno tanie, jak i drogie marki potrafią dziś mocno zaskoczyć, bo w tych pierwszych stale poprawia się jakość, a te drugie coraz mocniej obniżają ceny. Oznacza to, że w każdym rodzaju sklepów możesz trafić na coś ciekawego. Oczywiście nie masz pewnie czasu chodzić całe dnie po sklepach. Nawet mieszkając w dużym mieście odwiedzenie kilkudziesięciu butików to spory wysiłek czasowy, a osoby, które mieszkają poza dużymi miastami często nie mają możliwości odwiedzenia każdego ze sklepów osobno. Dlatego właśnie tak ogromną popularnością zaczęły cieszyć się wyszukiwarki modowe, które pozwalają obejrzeć wszystko! Jakże często zdarza się, że w drogim butiku kupujemy coś, bo wydaje nam się niezwykle wysmakowane i eleganckie, i dopiero po kilku dniach zdajemy sobie sprawę, że droga metka i presja obsługi sklepu musiały nas zmylić – rzecz wcale do nas nie pasuje. Podobnie z tanimi sieciówkami – czerwone napisy i naklejki informujące o wyprzedaży sprawiają czasem, że nie sposób oprzeć się t-shirtowi czy spodniom. Dopiero w domu zdajemy sobie sprawę, że wcale nie potrzebujemy tej rzeczy lub że jest zwyczajnie niedopasowana rozmiarem.

Internetowe zakupy lepsze od zwykłych

W internecie nie ma obu tych problemów, bo wszystkie rzeczy są wyeksponowane jednakowo. Możesz oglądać je w domu, bez presji i towarzyszącego zwykle zakupom uczucia głodu czy zmęczenia, które sprzyja pochopnym decyzjom zakupowym. Zdjęcie rzeczy od razu możesz wysłać koleżance lub sprawdzić, jak odcień butów będzie prezentował się na tle sukienki, którą już masz w szafie. Dla rosnącej popularności zakupów w sieci nie bez znaczenia jest też ogólny postęp technologiczny. Coraz łatwiej dokonać zakupów, bo internet jest szybszy i lepiej dostępny a płatności coraz łatwiejsze i bezpieczniejsze. Coraz więcej jest też aplikacji modowych na telefon, które umożliwiają robienie zakupów nawet w biegu czy podczas siedzenia w kolejce. Wszystko to sprawia, że wyszukiwarki modowe są coraz chętniej wybierane przez klientów, a bogate możliwości filtrowania na Zippini sprawiają, że powoli staje się fenomenem na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!