Stop z konwencjonalnymi szczoteczkami – czas na bambusowe!

Brak komentarzy

Czy wiedziałeś o tym…? Plastikowe szczoteczki do zębów stanowią 1% odpadów w naszych oceanach. Zmieniamy je co 3-4 miesiące, więc co roku wyrzucamy ponad 4,5 miliarda plastikowych szczoteczek do zębów.

W czym problem z konwencjonalnymi szczoteczkami?

Konwencjonalne szczoteczki do zębów są wykonane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, więc nie można ich poddać recyklingowi, a ich rozkład zajmuje ponad 400 lat, aż w końcu trafiają do oceanów, niszcząc życie morskie. Ale mamy też dobre wieści… Możemy to zatrzymać!
Szczoteczka do zębów wykonana z bambusa – to ekologiczny wybór!

Musimy wszyscy starać się prowadzić zdrowy, ekologiczny i naturalny styl życia, dbając o ludzi, zwierzęta i środowisko. Dlatego warto przestać zaśmiecać nasze oceany plastikowymi szczoteczkami do zębów. Czas postawić na nową bambusową szczoteczkę – ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych plastikowych szczoteczek do zębów.

Nowa szczoteczka do zębów to:

 • naturalna,
 • wegańska,
 • ekologiczna

szczoteczka bambusowa wykonana z biodegradowalnego bambusa z włosiem Nylon 6. Bambus jest elastyczną i odporną rośliną, która rośnie bardzo szybko i ma właściwości antybakteryjne, które pozwalają uprawiać ją bez użycia substancji toksycznych. Szukaj tej z Nylonu 6, który pozwala uniknąć włosia zwierząt. Szukaj producenta, który stara się dbać o każdy szczegół, dlatego też tworzy opakowanie bez plastiku i w 100% nadające się do recyklingu lub kompostowania dla nowej szczoteczki.

Skutecznie myje zęby i usta, dzięki ergonomicznej konstrukcji i elastycznemu włosiu dla najlepszej higieny jamy ustnej. Taka szczoteczka do zębów zadba o twoje usta, szanując planetę.

Czy znasz zalety naszej bambusowej szczoteczki do zębów?

 • Zmniejsza zanieczyszczenie środowiska i odpady z tworzyw sztucznych w naszych oceanach.
 • Używa ekologicznego materiału jako bambusa.
 • Antybakteryjne właściwości bambusa pozwalają uprawiać go bez użycia substancji toksycznych.
 • Posiada biodegradowalny uchwyt, który łatwo się rozkłada.
 • Zwierzęta morskie będą jeść mniej plastiku.

Czy znasz zalety eko pasty do zębów?

 • Zawiera naturalny ksylitol o działaniu przeciw próchnicowym i remineralizującym.
 • Zmniejsza wzrost płytki nazębnej dzięki naturalnym prebiotykom inuliny i oligosacharydów alfa-glukanu.
 • Wybiela zęby, nawilża i utrzymuje zdrowe usta dzięki wegańskiemu kwasowi hialuronowemu i organicznemu olejowi kokosowemu.

Jak właściwie to poddać recyklingowi?

Oddziel włosie od rączki za pomocą szczypiec, a następnie włóż je do kosza na śmieci, który nie nadaje się do recyklingu. Po usunięciu włosia umieść bambus w pojemniku do kompostowania lub organicznym, a po kilku miesiącach zostanie on całkowicie rozłożony. Szczoteczka do zębów tego rodzaju to najlepszy wybór dla twojego uśmiechu i dla planety.

Zostaw komentarz do tego postu i podziel się z nami swoimi wrażeniami i swoim doświadczeniem w temacie bambusowych szczoteczek do zębów. Twoja opinia jest bardzo ważna! Jeśli możesz zrobić tak niewielką rzecz o wielkim znaczeniu dla planety – naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!