Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na przechowywanie prywatnych rzeczy? Wyjeżdżasz zagranicę i planujesz wynająć mieszkanie, ale nie masz, co zrobić ze znajdującymi się w nim meblami i przedmiotami osobistymi? Rozwiązaniem jest usługa self storage, czyli boksy magazynowe do wynajęcia. Przeczytaj i dowiedz się, jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie!

Na czym dokładnie polega self storage?

Angielski termin self storage odnosi się do samoobsługowych boksów przeznaczonych na wynajem. Takie magazyny do wynajęcia wydzielone są w większych halach. Każdy boks jest zamykany, a osoba podpisująca umowę na jego wynajem, otrzymuje wyłączny dostęp do przestrzeni. Własna karta czy kod dostępu pozwalają korzystać z wynajętej komórki o dowolnej porze (firmy świadczące usługi self storage najczęściej działają całodobowo). Gwarantuje to możliwość swobodnego przywożenia lub zabierania przechowywanych przedmiotów bez konieczności wcześniejszego uzgadniania terminów z zarządcą obiektu.

Jednocześnie, obsługa nie ma dostępu do wynajętych boksów. Dzięki temu nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo zgromadzonych przedmiotów. Bez obaw możesz tutaj przechowywać firmową dokumentację z danymi chronionymi przepisami RODO, ponieważ osoby postronne nie wchodzą do magazynów (jedynym wyjątkiem jest zagrożenie pożarowe czy np. zalanie budynku).

Boksy do wynajęcia – kto może korzystać z usług?

Boksy do wynajęcia najczęściej mają powierzchnię od 2,5 m2 (odpowiada ona jednej europalecie) do 10 m2. Wynajem magazynu o takiej powierzchni to doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych, które potrzebują dodatkowej przestrzeni na sezonowy sprzęt, ubrania i obuwie, zabawki, meble, AGD i RTV, książki, pamiątki rodzinne, zapasową zastawę i inne rzeczy, które nie mieszczą się w szafach.

Boksy magazynowe self storage świetnie sprawdzą się także podczas remontów, gdy chcesz w bezpiecznych warunkach przechowywać sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD, tekstylia czy dekoracje, które na miejscu mogłyby się zniszczyć. Wiele osób wykorzystuje taką przestrzeń, aby uporządkować piwnicę, garaż czy strych.

Kolejną grupą klientów, korzystających z self storage, są firmy, które potrzebują dodatkowej przestrzeni. Obecnie coraz więcej działalności rejestrowanych jest w prywatnych domach i mieszkaniach. Na spotkania z klientami i kontrahentami właściciele wynajmują np. sale konferencyjne, ale brakuje im miejsca na przechowywanie dokumentacji, literatury, materiałów reklamowych i innych służbowych drobiazgów. Samoobsługowe magazyny na wynajem rozwiązują problem i pomagają rozdzielić przestrzeń prywatną od służbowej.

Z self storage korzystają również sklepy internetowe, które potrzebują miejsca na zamówiony towar. Na rynku dostępne są boksy samoobsługowe, które mają nawet 30 m2, co pozwala swobodnie przechowywać większe partie towaru. Boksy magazynowe o tej powierzchni można znaleźć m.in. w ofercie firmy Róża Rent w Katowicach (https://rozarent.pl), która zapewnia bezpieczną przestrzeń w obiekcie z całodobową ochroną, stróżem i kontrolą dostępu.

Samoobsługowe magazyny do wynajęcia –możliwości dojazdu

Chcesz skorzystać z usług self storage? Sprawdź lokalizację hali i możliwość wygodnego dojazdu. Szczególnie ważne jest to dla firm, które boksy do wynajęcia traktują jako dodatkowy magazyn na zamówiony towar, surowce czy materiały reklamowe wykorzystywane podczas targów, eventów i licznych akcji promocyjnych. Duży parking przed halą to minimum, które gwarantuje dogodne korzystanie z wynajętej przestrzeni.

Obecnie coraz więcej firm oferujących boksy magazynowe zapewnia możliwość wjazdu samochodem na halę. Znacznie ułatwia to rozładunki i załadunku całych palet. Przydatny będzie także dostęp do wózka widłowego z obsługą doświadczonego operatora.

Warunki w boksach

Podczas porównywania ofert, zwróć uwagę na to, czy firma zapewnia optymalne warunki w boksach. Magazyny do wynajęcia powinny znajdować się w nowoczesnej i zadbanej hali. Ważne jest, aby obiekt był ogrzewany i zapewniał stałą temperaturę (np. 15 stopni C).

Wielu zarządców obiektów self storage gwarantuje także stałe pomiary wilgotności powietrza. Jest to bardzo ważne, ponieważ suchy boks zapewnia możliwość bezpiecznego przechowywania mienia bez obaw o jego uszkodzenie. Dzięki temu możesz składować tutaj sprzęt RTV czy nowy towar zamówiony dla sklepu internetowego. Pomiary wilgotności są bardzo ważne dla osób, które w boksie będą chciały przechowywać firmową dokumentację, książki czy sezonowe ubrania.

Bezpieczeństwo mienia

Kolejną ważną kwestią jest, aby samoobsługowe magazyny do wynajęcia zapewniały pełne bezpieczeństwo mienia. Najlepiej, gdy firma gwarantuje całodobowy dostęp do boksów. Ważny jest jednak monitoring całego obiektu (wraz z przylegającym do niego parkingiem). Profesjonalni zarządcy self storage najczęściej zatrudniają stróżów, którzy są obecni w budynku 24 h na dobę. Dodatkowo korzystają z usług zewnętrznych firm ochroniarskich. Wielostopniowy poziom ochrony sprawia, że wszystkie rzeczy, które pozostawiasz na miejscu nie zostaną skradzione.

Jakie umowy są dostępne?

Zwykle można podpisywać umowy na czas określony oraz nieokreślony. Ta pierwsza opcja dobrze sprawdzi się, gdy boksy magazynowe są Ci potrzebne np. na czas remontu domu, przeprowadzki do innego mieszkania bądź wyjazdu zagranicę. Umowy można zawierać nawet na 1 miesiąc, co sprawia, że boksy magazynowe sprawdzają się w sytuacjach doraźnego braku miejsca. Z umów na czas nieokreślony mogą korzystać osoby prywatne oraz firmy potrzebujące magazynu na dłużej.

Przy podpisywaniu każdej z umów, pobierana jest jednorazowa kaucja zwrotna. Najczęściej jest ona równa miesięcznej kwocie wynajmu. Suma ta po zakończeniu umowy trafia do klienta. Za usługi self storage płaci się miesięczny czynsz (zwykle płatności można dokonywać przelewem, kartą lub gotówką).

Polecamy:
Przycinanie i pielęgnacja roślin. Jak przycinać drzewa i krzewy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!