Prowadząc małą firmę, musisz skupić się na rachunkowości. Jeśli nie zarządzasz dokładnie zadłużeniem, należnościami i wydatkami marketingowymi, Twoja firma zapadnie się, zanim zacznie się rozwijać.

Możesz uratować swoją firmę, wdrażając proste strategie prowadzenia ksiąg rachunkowych. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwinąć działalność.

1. Zdecyduj się na korzystanie z księgowego lub oprogramowania księgowego.


Chociaż przedsiębiorcy mogą czuć się gotowi działać jednocześnie jako szef księgowości, sprzedaży i marketingu w celu obniżenia kosztów, może pomóc im Biuro Rachunkowe Gdańsk w upewnieniu się, że nie popełniają błędów. Może być pomocne mieć do dyspozycji kogoś z doświadczeniem i głębszym zrozumieniem, który pracuje nad księgami rachunkowymi firmy. Na początek możesz zatrudnić kogoś na pół etatu lub jako freelancer, więc nie płacisz za te usługi wynagrodzenia w pełnym wymiarze godzin. Alternatywnie, administracja małych firm oferuje pomoc w samodzielnym zarządzaniu wydatkami lub skorzystanie z jednego z najlepszych programów księgowych, który pozwoli ci samemu skrócić liczbę.

2. Oddzielanie płatności należności od środków oddzielonych od pożyczonych środków.

Właściciele małych firm potrzebują wsparcia finansowego i / lub pożyczek na początkowy kapitał, kampanie marketingowe i inne początkowe rzeczy. Aby mieć pewność, że pożyczki nie pojawią się w należnościach, użyj oprogramowania oddzielającego dochód od pożyczonych środków. Nie trać z oczu tego, co należy do Ciebie i co trzeba spłacić.

3. Nie pozwól klientom uciec od nieopłacania sald.

Widzenie dużej kwoty w kolumnie należności to dobra rzecz, ale pieniądze tak naprawdę się nie liczą, dopóki nie trafią na twoje konto bankowe. Nie pozwól klientom unikać regularnych płatności. Wytrzymaj i nalegaj, aby otrzymywać płatności za wcześniejsze zamówienia, zanim pozwolisz im mieć więcej materiałów lub usług. Dział wierzytelności ma kluczowe znaczenie dla utrzymania firmy na rynku. Poprawa faktur lub aktualizacja oprogramowania do fakturowania i rachunkowości może mieć sens.

4. Wyszczególnij codzienne wydatki, aby móc budżetować na nadchodzące tygodnie.

Dobrym pomysłem dla właścicieli firm jest prowadzenie rejestrów codziennych wydatków, jakie ponoszą w firmie. Zamiast obliczać wydatki co dwa tygodnie dla celów płacowych, skup się na każdym dniu lub co tydzień. Może to pomóc w lepszym wyobrażeniu o tym, gdzie znajdują się finanse w każdym tygodniu i na ile pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć w nadchodzących tygodniach.

5. Oblicz minimalny miesięczny zysk.

Planując, ile potrzeba, aby utrzymać małą firmę, liczby mogą się skomplikować. Opracuj dokładny system wydatków i regularnych zobowiązań, aby dokładnie znać minimalny dochód, którego potrzebujesz co miesiąc. Ponieważ dochód może być najłatwiejszy do obliczenia, stwórz ścisły cel, który musisz zarobić. Bez tej dokładności rachunkowość staje się myląca, a Twoja firma może ucierpieć.

Księgowość jest tak samo ważna w pierwszym tygodniu działalności, jak w okresie rozliczeń podatkowych. Skorzystaj z tych wskazówek, aby utrzymać stabilność finansów firmy na każdym etapie działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!