Jesteś prawdopodobnie jednym z wielu właścicieli domów, którzy polegają na systemie klimatyzacji, który zapewnia komfort chłodzenia w miesiącach letnich, kiedy temperatury stają się nie do zniesienia. Centralne systemy klimatyzacji to skuteczny sposób na zapewnienie Tobie i Twojej rodzinie komfortu w domu. Większość jednostek może przetrwać dekadę lub dłużej, jeśli będziesz regularnie je konserwować. Jednak z czasem system będzie wymagał wymiany.

Skąd masz wiedzieć, czy Twój klimatyzator wymaga wymiany?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są najczęstsze przyczyny awarii urządzeń klimatyzacyjnych, co możesz zrobić, aby ocenić swoje urządzenie i czego szukać w nowym systemie. Dowiedz się więcej >>

Kilka powodów, dla których klimatyzacje zawodzą jednostki

Zepsuty klimatyzator w szczytowym upale lata jest frustrujący i niewygodny. Kiedy dzwonisz do technika serwisowego w sprawie twojego urządzenia, oto kilka typowych przyczyn awarii, o których możesz usłyszeć.

Podeszły wiek

Średnia żywotność klimatyzatora wynosi 17 lat. Jeśli Twoje urządzenie się starzeje, prawdopodobnie czas na wymianę. Z czasem system traci efektywność energetyczną, co oznacza, że ​​płacisz więcej za chłodzenie domu niż za nowszą jednostkę. Starsze systemy mogą również wymagać większej liczby napraw, gdy stare elementy ulegną zużyciu lub zniszczeniu.

Zamarznięte cewki

Cewki w twoim urządzeniu chłodzą ciepłe powietrze w twoim domu. Brud i inne zanieczyszczenia mogą zatkać filtry i kanały, ograniczając dostęp ciepłego powietrza do cewek. Zapobiega to wydajnemu chłodzeniu powietrza przez cewki i może ostatecznie spowodować zamarznięcie cewek.

Wyciek czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy to substancja chemiczna znajdująca się w cewkach, która pomaga schłodzić powietrze. Bez tej substancji chemicznej klimatyzacja nie jest możliwa. W przypadku wycieku czynnika chłodniczego urządzenie nie otrzymuje wystarczającej ilości tego niezbędnego elementu chłodzącego, aby utrzymać działanie systemu.

Przepracowane kondensatory i styczniki

Kondensatory i styczniki działają, aby utrzymać niezbędne silniki w urządzeniu, takie jak silnik wentylatora i silnik dmuchawy. Przez te części przepływa znaczna ilość energii elektrycznej, dlatego mają one tendencję do przegrzania i przepracowania – szczególnie w gorące letnie miesiące.

Problemy elektryczne

Jakość okablowania w urządzeniu może z czasem ulec pogorszeniu i wpłynąć na wyłącznik. Jest to prawdopodobnie spowodowane wiekiem urządzenia, ale możliwe jest również, że okablowanie nie zostało poprawnie skonfigurowane podczas pierwszej instalacji urządzenia.

Wadliwy termostat

Czasami urządzenie nie działa z powodu innych części systemu. Termostat mierzy temperaturę i informuje klimatyzator, kiedy włączyć i wyłączyć. Jeśli termostat nie działa prawidłowo, może podać fałszywe informacje do zasilacza, co powoduje, że działa, kiedy nie powinien lub nie włącza się, kiedy powinien.

Aby dowiedz się, z którym problemem masz do czynienia – skontaktuj się z profesjonalnym serwisem klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!