Praca w laboratoriach medycznych jest ekscytująca, zróżnicowana i istotna dla późniejszej jakości opieki medycznej pacjenta. Techniki medyczne poznawane podczas szkoleń w laboratoriach przygotowują aplikantów o tego, by stali się wysoko wykwalifikowanymi naukowcami gotowymi do przeprowadzania testów, które np. wykrywają brak lub obecność choroby. Wyniki badań przeprowadzonych przez tych naukowców są przekazywane lekarzom, aby mogli oni leczyć pacjentów i zarządzać chorobą zgodnie z ustaleniami.

Praktykanci podczas szkoleń w laboratoriach zwykle nie mają bezpośredniej interakcji z pacjentem, ale raczej przeprowadzają testy na ludzkich płynach ustrojowych, próbkach tkanek i komórkach zbieranych przez pielęgniarki lub innych pracowników służby zdrowia w celu określenia diagnoz i identyfikacji nieprawidłowości. Pracują z mikroskopami, komputerami i innymi zautomatyzowanymi urządzeniami laboratoryjnymi, prowadząc dokładne rejestry danych, które następnej kolejności kompilują.

Obowiązki praktykanta medycznego w laboratoriach medycznych mogą mieć charakter ogólny albo później takowi mogą być specjalizowani w konkretnych dziedzinach takich jak np. immunologia, mikrobiologia i chemia kliniczna. Zarówno wyspecjalizowane jak i ogólne role są ważne w dziedzinie medycyny, ponieważ wyniki ich testów pomagają lekarzom w dokładnej diagnozie i leczeniu raka, choroby serca, cukrzycy i innych poważnych stanów zdrowia. Te testy mogą być również wykorzystane do zapobiegania i zarządzania chorobą.

Gdzie zatem w Bielsku-Białej młodzi naukowcy mają możliwość odbycia takich szkoleń w laboratoriach medycznych? Jest kilka przyjaznych placówek dla praktykantów, które na pewno pomogą w perspektywach kariery:

• FACTOR Laboratorium analityczne. NZOZ, ul.Głęboka 12
• Diagnostyka. Laboratoria Medyczne. ul.Komorowicka 23
• Diagnostyka. Laboratoria Medyczne. ul. Kresowa 3A
• NZOZ Laboratorium Analiz Medycznych A.E. Biront. ul. Braci Gierymskich 5,
• Laboratorium Medyczne Fryda, ul. Cyniarska 24

Perspektywy kariery po szkoleniach w laboratoriach medycznych w Bielsku?

Około połowa techników medycznych pracuje w szpitalach, reszta pracuje w wyspecjalizowanych laboratoriach medycznych lub diagnostycznych. Możliwa też jest praca w biurze lekarskim i dentystycznym oraz w agencjach państwowych. Niektóre prace mogą obejmować kontakt z materiałami zakaźnymi lub niebezpiecznymi środkami, ale technicy zawsze są odpowiednio wyszkoleni i chronieni, noszą okulary, rękawiczki lub maski przez większość dnia roboczego. Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa odbywa się regularnie w celu uniknięcia wypadków.

Godziny pracy zapewniają wysoki stopień elastyczności, ponieważ większość obiektów wymaga personelu medycznego w laboratoriach 24 godziny na dobę. Godziny to normalne godziny pracy, wieczory, noce, weekendy i święta, w zależności od potrzeb szpitali i innych 24-godzinnych ustaleń. Praca z tytułem naukowca laboratorium medycznego / technolog musi wymagać stopnia licencjata. Programy szkoleniowe są dostępne w całym kraju i są specyficzne dla pożądanego stopnia.

Interesujesz się analityką medyczną? Zobacz również czym jest E-diagnostyka.pl – genodieta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!