Problem z miejscem do zaparkowania samochodu jest kością niezgody głównie w aglomeracjach miejskich i na dużych osiedlach mieszkaniowych. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem tego kłopotu są systemy i szlabany parkingowe.

  • Funkcjonalne szlabany parkingowe
  • Systemy parkingowe – szlabany i wyposażenie pomocnicze
  • Szlaban parkingowy – korzyść czy utrapienie?

Szlabany to urządzenia, które w wyraźny sposób ograniczają możliwość wjazdu na teren parkingu. Ich zamontowanie oznacza, że wjazd na parking mają użytkownicy, którzy otrzymali od zarządcy odpowiednie uprawnienia lub ci, którzy uiszczą opłatę za parkowanie.

Funkcjonalne szlabany parkingowe

Szlabany parkingowe mogą funkcjonować jako samodzielne jednostki blokujące wjazd i wyjazd lub jako część systemu parkingowego. W przestrzeni miejskiej stosowane są na parkingach miejskich, w galeriach handlowych, na osiedlach mieszkaniowych lub w firmach i przedsiębiorstwach prywatnych. Ich rolą jest nie tylko ograniczenie możliwości korzystania z parkingu osobom nieuprawnionym, ale również podniesienie bezpieczeństwa użytkowników parkingu i ich mienia.

Szlaban parkingowy jest urządzeniem samowystarczalnym, może być w pełni bezobsługowy, dzięki czemu zarządca terenu ogranicza koszty administracji. Przy zastosowaniu nowoczesnych szlabanów, np. tych z oferty http://zegpar.com.pl/oferta/szlabany-parkingowe, klient otrzymuje w pełni funkcjonalne urządzenie z elektronicznym wyświetlaczem kodu ewentualnych błędów oraz czerwono-zielonym oświetleniem LED ramienia, które ułatwia poprawne i bezpieczne korzystanie ze szlabanu.

Systemy parkingowe – szlabany i wyposażenie pomocnicze

Nowoczesne systemy parkingowe składają się z wielu elementów. Do prawidłowego działania systemu potrzebne są przede wszystkim odpowiedniej jakości szlabany. Obecnie najczęściej stosowane są systemy parkingowe, które nie wymagają obsługi przez człowieka. Wjazd na parking następuje przez pobranie biletu parkingowego z dystrybutora umieszczonego przy szlabanie, a na terenie parkingu znajduje się automat parkingowy, który odczytuje dane zakodowane na bilecie i pobiera potrzebne opłaty. Szlaban wyjazdowy automatycznie podnosi się po odkodowaniu opłaconego biletu. Automaty mogą wydawać bilety z kodem lub paskiem magnetycznym, a te bardziej zaawansowane działają w oparciu o karty zbliżeniowe.

Szlaban parkingowy – korzyść czy utrapienie?

Przez wielu kierowców szlaban parkingowy uważany jest za element niepotrzebny, jednak w rzeczywistości wszystkim przynosi korzyści. Pozwala w bezawaryjny i bezkolizyjny sposób kontrolować teren parkingu oraz znacznie poprawia bezpieczeństwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!