Wielu Bielszczan sporo ryzykuje – bo wstydzą się poprosić elektryka o pomoc. Zamiast tego wystawiają na ryzyko siebie czy posiadłość, aby udowodnić, że sami sobie poradzą.

Nie rób tego! Nie narażaj domu – oto kilka wskazówek na temat tego, jak znaleźć bezpiecznego elektryka w Bielsku

Ładowarki do telefonu pozostawione na noc, prostownice do włosów nagrzewające się na dywanie, nieodpowiednio dobrane diody schottky, iskrzące tostery i przeciążone gniazdka – potrzebujesz tylko jednego urządzenia, żeby coś poszło nie tak i już możesz mieć elektryczną katastrofę na rękach.

Sama perspektywa jest alarmująca, ale potem pojawia się problem związany z koniecznością znalezienia renomowanego, zarejestrowanego elektryka, który mógłby naprawić błąd i przywrócić instalację elektryczną w domu do norm bezpieczeństwa.

Jest to szczególnie niepokojące, gdy według badań wielu Bielszczan wstydzi się zapytać elektryka o potwierdzenie jego wiedzy, uważając to za niestosowne. Oto kilka sposobów na to, aby ułatwić sobie znalezienie niezawodnego, zarejestrowanego elektryka:

Nie bój się pytać!

Nie bądź jedną z tych mieszkających w Bielsku osób, które boją się prosić o dowód, że ich elektryk jest faktycznie tym, za kogo się podaje. Na froncie prawnym elektrycy muszą pracować zgodnie z krajowym standardem bezpieczeństwa – dlatego sam też powinieneś szukać legalnie zarejestrowanych elektryków w swojej okolicy –  zarejestrowanych to znaczy kompetentnych. Tutaj kilka sprawdzonych fachowców:

  • LJSerwis, Adres: Morelowa 10, 43-340 Kozy, Tel. 694 306 427 (http://ljserwis.pl/)
  • Elektryk Bielsko – Łukasz Mędrek, Adres: Lajkonika 7, 43-382 Bielsko-Biała
  • ZRE TRAFO Marcin Gryzełko. Klimatyzacja, wentylacja i fotowoltaika Bielsko, Adres: Kaletnicza 23, 43-346 Bielsko-Biała
  • Profox Dariusz Buśko, Adres: Braci Gierymskich 5, 43-300 Bielsko-Biała

Chcesz więcej dowodów na to, że twój elektryk ma umiejętności, aby poprzeć swoje roszczenia? Poproś o referencje od poprzednich (i miejmy nadzieję, że zadowolonych!) Klientów. Upewnij się, że otrzymasz co najmniej trzy kontakty do różnych elektryków przed podjęciem dużych prac elektrycznych w domu. Może to być czasochłonne, ale warto na dłuższą metę.

Nie szukaj po najniższej cenie

Masz trzy (lub więcej) opcje do wyboru? Skrupulatnie skusiła Cię najtańsza opcja? Rozważmy fakt, że jeśli brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie nie warto. Zainwestowanie trochę większej kwoty teraz może cię uratować później.

Nie zapomnij sprawdzić… czy każdy pracownik wybranej firmy ma do tego kwalifikacje, a nie tylko pierwszy wykonawca. Musisz czuć się komfortowo i mieć pewność, że każdy sprzedawca pracujący w Twoim domu jest profesjonalnie przygotowany do zadania, jakiego ma zamiar się podjąć.

Coś mimo tego poszło nie tak?

Jeśli po wykonaniu prawidłowych procedur (i tych wskazówek) nadal nie będziesz zadowolony z wykonanej pracy, skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta. Tam będą w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu sporu z wykonawcą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto sobie zapamiętać taką opcję poradzenia sobie z zaistniałą, niezbyt komfortową sytuacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!