Wraz z nadejściem wiosny przychodzi chęć i czas na oczyszczenie i reorganizację naszych domów. Jest to pora roku, kiedy patrzymy na nasze pokoje i myślimy: coś tu trzeba zmienić. Jest po prostu zbyt wiele rzeczy, zbyt wiele kolorów przyciąga wzrok do całego tego miejsca. Jeśli czujesz się uwięziony przez bałagan i zmieszany patrząc na wystrój domu (lub jego brak), nadszedł czas, aby zwrócić się do tych szwedzkich hitów dekoracyjnych, na których punkcie już oszalała duża część mieszkańców naszego miasta.

W ostatnich latach popularność nordyckiego designu wzrosła. My, Bielszczanie, lubimy stawiać na czyste linie, minimalistyczne akcesoria do domu , stonowane kolory i mieszankę starych i nowych trendów w swoich przestrzeniach. A, że projekty szwedzkich wnętrz wyglądają tak, jak się nam to podoba i urzeczywistniają spokój i odprężenie, nic dziwnego że chcemy je mieć w swoich domach.

Wiele szwedzkich inspiracji projektowych pochodzi od ich stylu życia, czego nie widać w bielskich mieszkaniach, w których dominuje nadmiar. To styl minimalistyczny, ale równocześnie dyktujący trend dekoracyjny, z głównego nurtu.

Ale jak możemy zacząć wprowadzać szwedzki projekt do naszych domów?

Zacznij od świeżych białych ścian.. Każda szwedzka przestrzeń winna być skąpana w jasności. W sumie nawet te ściany nie muszą być absolutnie białe – można wybrać beż, krem, a nawet jasnoniebiesko-szary. Wybierz coś, co nie dyktuje, w którym kierunku musi rozwijać się pokój. Możesz dlatego świetnie zaczynając osadzając cały jego wystój na białych ścianach – co będzie stanowić czystą bazę dla reszty przestrzeni.

Staraj się by schemat kolorów był możliwie jak najbardziej monochromatyczny, bowiem najlepszym sposobem na utrzymanie umysłu w czystości i swobodzie wędrowania po przestrzeni jest utrzymywanie jej w neutralnej i spójnej palecie kolorów. W ten sposób możesz oszczędnie dodawać kolory do swoich akcesoriów i nie będziesz czuł, jakby ta cała tęcza barw niejako Cię dusiła.

To naturalne elementy mogą zapewniać ten dodatek koloru, rozbijając szarość, równocześnie nie powodując ostrego kontrastu. Zachowaj spokój i równowagę dzięki użyciu roślin i naturalnych drewnianych mebli i akcesoriów, a nie jaskrawych poduszek akcentujących lub odważnych dywanów.

rolety dzień noc OlsztynSzwedzkie „lagom” polega na znalezieniu właściwej równowagi w życiu. Świetnym sposobem na rozpoczęcie używania lagomu w aranżacji wnętrz jest zbalansowanie otoczenia z pomieszczeniami wewnętrznymi. Wypełnij (ale nie zapełnij) swoją przestrzeń roślinami, plecionymi koszami, wiklinowymi meblami i kamiennymi lub łupkowymi elementami akcentującymi.

Wielu szwedzkich projektantów gra raczej teksturą niż kolorem. Różne teksturowane akcesoria mogą mieć taki sam wpływ na oko jak dodayki koloru, dodając kontrastu do pokoju bez bycia nadmiernie przyćmionym przez sporą ilość barw i ich połączeń.

Zapewne zauważyłeś wspólny motyw w każdym szwedzkim wystroju domu – tam nie ma bałaganu. Nie ma walających się butów, żadnych głupich bibelotów. Chcesz mieć tak samo w swoim domu? Najlepiej pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów i pochyl się nad samym stylem życia.

Aranżacje wnętrz również na stronie https://naszepokoje24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!