Hulajnogi elektryczne stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Dziś wiele osób używa ich do jazdy do pracy, ale także po to, by oddać się przyjemności jazdy poza ścieżkami rowerowymi. Na przykład w jeździe terenowej. Oczywiście ten segment coraz bardziej się rozpędza i pojawia się coraz więcej nowych modeli. Jednym z nich jest model X9 od Techlife, który jest niczym prawdziwa rewolucja. Zatem jak wybrać hulajnogę elektryczną? Na pewno zadanie nie jest najprostsze, jednak nie można zapominać, że zależy to od sposobu jazdy, jaką preferujesz.
Kilka słów o designie modelu X9 od Techlife
To hulajnoga elektryczna inna niż wszystkie. Już jej wygląd pokazuje, że nie jest to zwykły sprzęt. Podwójna rama z wytrzymałego aluminium, mocny podest ze specjalnym papierem antypoślizgowym do utrzymywania przyczepności butów jadącego czy duże koła sprawiają, że wygląda ona naprawdę niezwykle.
Jest czarna, choć ma także czerwone wstawki tak samo jak wiele innych modeli z serii X tego producenta. Zadbano o prostotę rozwiązań oraz o niebanalny, ale skromny design każdego elementu. Jednocześnie dołożono wszelkich starań, by zadbać o komfort jazdy. Ładne światła LED, odblaski, charakterystyczna sylwetka – wszystko to sprawia, że Techlife X9 electricfeel.pl to doskonałe rozwiązanie dla miłośników offroadu.
Konstrukcja kierownicy i ułożenie ważnych elementów w modelu X9
Kierownica w tym modelu jest nieco wyprofilowana i wygodna. Zakończona gumowym obszyciem, co sprawia, że ręka nie ślizga się podczas jazdy. Lewa strona to nie tylko manetka hamulca, który w tym modelu jest hamulcem hydraulicznym tarczowym, ale także dwa przyciski do ustawienia trybów jazdy – jeden single lub dual oraz drugi eco lub turbo. W tym modeli nie ma klasycznego dzwonka, ale nie jest to duży minus.
Z prawej strony znajduje się nieco więcej rzeczy, jednak nie ma wrażenia przepychu. Mamy tu wyświetlacz doskonale sprawdzający się w jeździe terenowej, którego kontrast jest tak dobrany, by dane były znane także w mocnym słońcu. Są to między innymi: stan baterii, przebieg, tryb jazdy czy aktualna prędkość. Obok jest przepustnica gazu oraz niżej manetka drugiego hamulca. Jest jeszcze stacyjka, w której należy przesunąć kluczyk, by móc odpalić hulajnogę. To skuteczne zabezpieczenie.
Opony, amortyzatory i podest w hulajnodze elektrycznej Techlife X9
Wyjątkowe w całej konstrukcji są amortyzatory. Dwa, niezależne, ale doskonale pracujące, także dzięki dynamicznemu połączeniu z podestem i kołami. Taka podwójna amortyzacja oraz bardzo duży prześwit sprawiają, że jazda terenowa z tym modelem to czysta przyjemność i zero problemów z wszelkimi przeszkodami.
Opony w tym modelu są jedenastocalowe, co właśnie podwyższa podest, a do tego dętkowe, pompowane. Ich wyjątkowość polega jednak na tym, że mają szosowy bieżnik, są szerokie i dają doskonałe możliwości jezdne nie tylko na ścieżkach i ulicach, ale także na offroadowych trasach.
Podest jest bardzo szeroki i kryje w sobie baterię, czego jednak nie widać zupełnie. Mamy tu dodatkowo dwa wejścia na ładowanie z zaślepkami gumowymi oraz matą antypoślizgową na górze, która zapobiega ślizganiu się nawet w błocie czy przy padającym deszczu. Na nim nadrukowano napis producenta. Udźwig podestu to 120 kg, a więc niezmiennie dla modeli X od Techlife.
Możliwości i osiągnięcia realne hulajnogi Techlife X9
Trzeba jednak pamiętać, że to najmocniejszy tego typu pojazd na rynku. Fabrycznie hulajnoga Techlife X9 electricfeel.pl ma dwa silniki o mocy 1600 W każdy, a moc szczytowa sięga nawet 3000 W. Według producenta jest możliwość jazdy nawet do 100 km/h, ale realnie prędkość łatwa do osiągnięcia to 90 km/h. Trzeba jednak pamiętać, że są to osiągnięcia przy pełnej naładowanej baterii.
Skoro o tym, to jest to potężny sprzęt od LG, akumulator litowo-jonowy, który ma pojemność 32 Ah. Zasięg określa się więc na około 120 km, ale tak naprawdę przejedziecie na niej do 80 km na spokojnie. No chyba, że stałą prędkością 90 km/h, wówczas powinno Wam starczyć na jazdę do 50 km. Minusem baterii jest jej ładowanie. Przy dwóch zasilaczach można zejść nawet do 11 godzin, jednak średnio trwa to od 15 do nawet 22 godzin.
Warto podkreślić, jak mocne są tu hamulce. To hydraulika odpowiada za ich jakość, a zatem także za bezpieczeństwo tych, którzy z nich korzystają. Są oczywiście dwa hamulce – tarczowe – z przodu i z tyłu. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w hamowaniu na śliskiej nawierzchni. Trzeba także dodać, że hulajnoga pokonuje spokojnie wzniesienia o pochyleniu 35 stopni.
Zdecyduj się na najlepszy model!
Nie ma wątpliwości, że X9 ma swoje minusy. Na pewno jej przewożenie, składanie i waga to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. Chociaż z drugiej strony, czy naprawdę potrzeba przewożenia maszyny, która rozpędza się do 90 km/h i ma zasięg około 80 km? Jeśli szukasz prawdziwego potwora na każde warunki, którego nie będziesz ładował po półgodziny zabawy, to z pewnością możesz sprawdzić Techlife X9.