Biznes franczyzowy w dzisiejszych czasach radzi sobie bardzo dobrze. Jeśli mieszkasz w Bielsku-Białej i marzy się Tobie własna działalność, franczyza to bardzo dobre rozwiązanie. Umożliwia prowadzenie firmy z minimalnym ryzykiem niepowodzenia.

Franczyza to prowadzenie działalności pod szyldem znanej i sprawdzonej marki. A to oznacza, że ktoś już wcześniej wypracował strategię marketingową, komunikację z klientami, zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych, a przy tym bardzo dobrze zbadał rynek.

Warto dobrze zbadać lokalny rynek

Decydując się na biznes franczyzowy w Bielsku-Białej warto najpierw sprawdzić, jak wygląda nasycenie lokalnego rynku poszczególnymi markami franczyzowymi. Na niektóre rodzaje działalności może być bowiem duże zapotrzebowanie, podczas gdy inne są już w takiej ilości, że niekoniecznie potrzebne będą kolejne punkty. Na lokalnym rynku w Bielsku-Białej świetnie radzą sobie sieci sklepów Żabka, które mają stałych klientów, a przy tym często otwarte są w takich godzinach, w których inne sklepy, w szczególności hipermarkety już nie pracują. Na drugim miejscu są pizzerie Da Grasso, które również cieszą się dużym uznaniem wśród klientów przede wszystkim ze względu na wysoką jakość produktów i fakt, że w każdym mieście dania smakują dokładnie tak samo. Na trzecim miejscu pod względem najlepiej funkcjonujących biznesów franczyzowych są lodziarnie Bonano. Świetnie funkcjonują nie tylko w sezonie wiosenno-letnim, ale również poza sezonem. Na czwartym miejscu są świetnie funkcjonujące marki zagraniczne – KFC oraz McDonalds, które cieszą się uznaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów i z pewnością nie muszą narzekać na brak klientów. Na piątym miejscu są salony fryzjerskie Trendy HairFashion, które cieszą się renomą ze względu na wysoką jakość usług.

Jak znaleźć dla siebie biznes franczyzowy?

Jeśli chcesz otworzyć biznes franczyzowy na lokalnym rynku, sprawdź dokładnie, czego w okolicy brakuje i na jakie usługi byłoby największe zapotrzebowanie. Pomimo że franczyza dostarcza strategii i wiele innych korzyści, to do franczyzobiorcy należy badanie rynku i ocena, czy biznes faktycznie ma szanse powodzenia. Warto również sprawdzić, w jakie rodzaje franczyzy można wejść, aby wybrać taki rodzaj działalności, który będzie odpowiadała indywidualnym zapotrzebowaniom. Przyda się w tym celu baza franczyzy, w której można znaleźć zestawienie wszystkich biznesów franczyzowych w Polsce oraz sprawdzić warunki, na jakich one funkcjonują. Dzięki temu można podjąć słuszną i odpowiednio przemyślaną decyzję biznesową. Jeśli decydujemy się na prowadzenie firmy na zasadach franczyzy, musimy jednak pamiętać o tym, że potrzebne będą nam odpowiednie środki na rozpoczęcie działalności. Osoba, która nie dysponuje żadnymi środkami własnymi, będzie miała spory problem ze znalezieniem franczyzodawcy zainteresowanego współpracą. Franczyza polega bowiem na różnych rodzajach wsparcia, nie jest natomiast wsparciem finansowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!