Na terenie Unii Europejskiej, ceny za transport mogą różnić się w zależności od kilometrów, które dana przesyłka ma przejechać oraz ewentualnie na opłatę za paczkę może wpływać różnica w kursie waluty, obowiązującej w danym kraju wspólnoty. Nie w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej, obowiązuje jedna waluta. Są kraje, które jej nie przyjęły. Np. w Polscy wciąż obowiązuje złotówka. Przez to ceny danych towarów, czy usług mogą się znacznie różnić, ponieważ różnica pomiędzy złotówką, a euro – jest nawet czterokrotna.

Oczywiście, wysyłanie przesyłek za granicę Polski, nie jest wcale jednoznaczne z przesyłkami jedynie na terenie Unii Europejskiej. Wysyłka poza teren Unii może być znacznie droższa, choćby z powodu odległości, dokąd paczka ma pojechać. Inaczej będzie kosztować przesyłka do Niemiec, inaczej do Albanii, a inaczej do Chin, czy Nowej Zelandii. Generalnie w każdym wypadku, cena będzie uzależniona od odległości, a w następnej kolejności od różnych usług, które przewoźnik oferuje dla danej paczki. Mogą to być np. usługi ubezpieczenia, przesłania SMS-a informacyjnego do odbiorcy, czy nadawcy, dodatkowe zabezpieczenia paczki w postaci folii z napisem „ostrożnie” itp.

Firmy kurierskie pracują na całym świecie

Wielcy przewoźnicy mają nawet własne samoloty transportowe, przeznaczone do przewozu paczek klientów oraz oddziały praktycznie w każdym mieście. Jest to tak ważne, jak „w piekarni ciastka”. Znaczy to, że piekarnia będzie miała większe obroty, jak oprócz jednego rodzaju chleba, będzie piec i sprzedawać także różnorodne ciastka. Różnorodność usług danej firmy, jest gwarancją jej sukcesu. Tak samo jest w naturze. Różnorodność w przyjmowaniu pokarmu, jest gwarancją sukcesu przetrwania danego gatunku. Np. który gatunek ma więcej szans na przetrwanie: szczury, czy misie koala? Odpowiedź jest chyba dla każdego oczywista. Tak samo jest z firmami transportowymi. Jeśli ich działalność będzie się ograniczać do lokalnych ulic, także i zarobki nie będą wielkie, a koszty usług mogą wciąż rosnąć. Jeśli natomiast pokonają bariery wszelkich granic, wtedy i zyski wzrosną. Takie firmy kurierskie – pomimo tego, że mają główną siedzibę z Polsce – mogą oferować tanie paczki do polski z innych krajów, w którym mają swoje oddziały.

Sprawdź również paczka do Irlandii

Opłacalność danej branży

Każdy zysk jest uzależniony od obrotu. Przy minimalnym obrocie, będzie także minimalny zysk. Opłacalność może się szybko skończyć, a cały biznes przestanie być interesujący. Jeszcze, jeśli zacznie przynosić on straty, wtedy już najkrótsza droga do upadku. Żaden przedsiębiorca nie może sobie na to pozwolić tym bardziej, jeśli na swój sukces pracował całe lata. Podstawą sukcesu, jest rozwój. Stagnacja w biznesie – to koniec biznesu (prędzej czy później). Dlatego przedsiębiorcy starają się wprowadzać innowacje do swojego biznesu często po to także, aby nie dać się prześcignąć konkurencji. Jedną z takich innowacji, może być rozpoczęcie obsługi tras poza granicami naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!