Sztuczna trawa ogrodowa to wynalazek pochodzący z lat 60 ubiegłego stulecia. Opracowali go amerykanie na potrzeby aren sportowych, szukając rozwiązania szybko degradującego się i drogiego w utrzymaniu naturalnego trawnika. Dziś tego rodzaju trawa cieszy się ogromną popularnością i znaleźć ją można w ogromnej ilości miejsc. Jakie są zatem zastosowania trawy krajobrazowej i gdzie ją można konkretnie spotkać?

Dlaczego taka trawa cieszy się dużym zainteresowaniem?

Zanim jednak przejdziemy do tego, gdzie zastosowana może być sztuczna trawa do ogrodu, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, z jakiego powodu cieszy się ona tak dużą popularnością.
Jak każdy doskonale wie, założenie trawnika z naturalnej trawy bywa naprawdę problematyczne. Po pierwsze wymaga to przygotowania ziemi, wysiania w odpowiedni sposób trawy, a następnie doglądania jej, chronienia przed silnym słońcem i podlewania. Wymaga to czasu i pieniędzy. Sztuczna trawa nie potrzebuje siania, ponieważ sprzedawana jest w rolkach. Wystarczy tylko ją rozwinąć, aby po kilku sekundach móc cieszyć się idealnym trawnikiem.
Jak można się bez trudu domyślić, sztuczna trawa to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, lecz również pieniędzy. Taki trawnik nie wymaga pielęgnacji, jest odporny na działanie sił natury, a także jest bardzo tani w utrzymaniu i proste jest jego założenie. Jest to zwykłe układanie sztucznej trawy np. z rolki.

Gdzie można zastosować sztuczną trawę?

Jak już wcześniej zostało to wspomniane, sztuczna trawa to przede wszystkim różnego rodzaju areny sportowe, czyli miejsca, gdzie rozgrywka odbywa się właśnie na trawie. Produkt ten sprawdza się tam idealnie, ponieważ jest on znacznie mocniejszy niż prawdziwa trawa i nie doznaje tak szybko uszkodzeń. Co więcej, po zakończonych rozgrywkach trawę możną zwinąć i przeznaczyć stadion na inne cele.
Rewelacyjnym zastosowaniem takiej trawy jest również przydomowy ogród. Dzięki temu, że trawa ta nie wymaga, aby ją podlewać i pielęgnować, jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla wielu osób chcących mieć po prostu zielony i miły dla oka ogród.
Oczywiście na tych dwóch podstawowych zastosowaniach lista możliwości się nie kończy. Ostatnimi czasy często można zauważyć, że trawa tego rodzaju wykorzystywana jest na balkonach i tarasach w domach jednorodzinnych, a także w pomieszczeniach biurowych. Jest ona doskonałą dekoracją i sposobem na to, aby upiększyć nieco wnętrza.

Co ciekawe, trawa tego rodzaju bywa również wykorzystywana na siłowniach. Jak każdy doskonale wie, jest to miejsce o dość ciężkiej atmosferze, wypełnione metalowymi i nieestetycznym maszynami do ćwiczeń. Położenie na podłodze takiego miejsca sztucznej trawy nie tylko sprawia, że jest ono ładniejsze, lecz również lepiej wpływa to na ćwiczące osoby.

Kolejnym rewelacyjnym zastosowaniem trawy krajobrazowej jest położenie jej na placu zabaw. Jak każdy wie, dzieci podczas zabawy mogłyby zniszczyć prawdziwą trawę, a w efekcie tego biegałyby później po piasku. Jeśli jednak w takim miejscu połozy się sztuczną trawę nie dojdzie do jego uszkodzenia, więc dzieci będą bezpieczniejsze, a i sam plac zabaw będzie się lepiej prezentował wizualnie.

Polecamy:
Jaki basen ogrodowy wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!