Dieta keto cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które zainteresowane są poprawą stanu zdrowia i utratą zbędnych kilogramów. Niemniej jednak nie wszyscy postrzegają ją w kategoriach modelu żywienia, który można by polecać. Czym jest dieta keto i jak zacząć ją stosować?

Mniej węglowodanów, więcej tłuszczów

Ideą diety keto jest ograniczenie w menu produktów zawierających węglowodany na rzecz produktów zawierających duże ilości tłuszczów. Tego rodzaju model żywienia może na pierwszy rzut oka budzić wątpliwości, jednak eksperci przekonują, że ma on pozytywny wpływ na zdrowie, ograniczając między innymi wrażliwość insulinową. Organizm przestaje bowiem traktować jako źródło energii cukier, czerpiąc ją z tłuszczów. Zostaje on wprowadzony w stan ketozy, produkując duże ilości ciał ketonowych. Osoby stosujące dietę keto mówią, że dzięki niej zyskują więcej energii, poprawia się też ich samopoczucie. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdy może odżywiać się w ten sposób, dlatego, zanim wprowadzimy w menu jakiekolwiek zmiany, skonsultujmy się z lekarzem.

Jak przygotować się do diety keto?

Na dietę keto nie przechodzi się z dnia na dzień. W pierwszej kolejności należy dokładnie zaplanować menu oraz sprawdzić, które produkty należy zakupić, aby przygotować sobie zdrowe posiłki. Bardzo ważne jest ułożenie menu, które z jednej strony będzie bazować na właściwych składnikach, z drugiej strony dostarczy naszemu organizmowi wszystkiego, czego ten potrzebuje. W diecie keto nie możemy bowiem doprowadzić do niedoborów, które przekładają się na liczne problemy zdrowotne. Wbrew pozorom podążanie za tym modelem odżywiania stanowi prawdziwe wyzwania, zwłaszcza dla osób, których wiedza w zakresie dietetyki nie jest zbyt obszerna. Na szczęście nie musimy przechodzić na dietę keto sami- warto wybrać catering Częstochowa, który ma w swojej ofercie także menu keto.

Dieta keto- kiedy można na nią przejść?

Zanim przejdziemy na dietę keto, skonsultujmy ten pomysł z lekarzem, który oceni, czy nasz stan zdrowia pozwala odżywiać się w ten sposób. Jeśli lekarz nie będzie miał nic przeciwko, możemy zamówić dla siebie wysokiej jakości posiłki w formie cateringu. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że nasza dieta będzie pełnowartościowa. Catering Częstochowa pomoże nam zagłębić się w tematykę diety keto, bez szkody dla naszego organizmu. Posiłki są smaczne, co dodatkowo zachęca do kontynuowania diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!