Sukienka na studniówkę jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych inwestycji w życiu młodej dziewczyny. Wielu z nas pamięta nasze koleżanki wiele lat później, pokazując zdjęcia swoim mężom i córkom i wspominamy ten wieczór. Wieczór balowy to rodzaj migawki z licealnej kariery dziewczyny, a także jeden z pierwszych głównych kroków w kierunku dorosłości. W związku z tym bal maturalny jest często jedyną formalną imprezą dziewczyny przed jej ślubem. Czy zatem kogoś to dziwi, że wybór sukienki na 100dniówkę jest tak ważny?

Gdy pomagasz córce wybrać sukienkę na bal, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach. Twoja córka może być wyjątkowo podekscytowana, a nawet wydawać się czasami przytłoczona. Twoim obowiązkiem jest zachować zdrowy rozsądek i prowadzić ją do właściwych i rozsądnych wyborów. Kiedy matka jest uwikłana w szaleństwo balu studniówkowego, trudno będzie córce podjąć racjonalne decyzje.

Ustal budżet

Piękne sukienki na studniówkę są dostępne w każdym przedziale cenowym. Oczywiście, rynek ten jest bardzo lukratywny, a wielu znanych projektantów oferuje własny pomysł na to jaka sukienka na studniówkę sklep online w tym roku jest najmodniejsza. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, z pewnością nie ma nic złego w zaprojektowaniu sukienki na studniówkę. Jednak nie powinieneś czuć się zobowiązany do szycia na miarę sukienki na studniówkę, która jest bardzo podobna cenowo w stosunku do sukni ślubnej…. Usiądź przy swoim budżecie z dużym wyprzedzeniem i zdecyduj, ile chcesz wydać na sukienkę dla córki.

Pozwól córce wyłożyć też jakieś własne pieniądze na zakup, ale wyraź dokładnie, ile wkładu finansowego jesteś gotowa do tego dołożyć. Pomoże to uniknąć kłótni w sklepie, a także pomoże wam zawęzić listę sklepów z wyprzedzeniem.

Myśl nieszablonowo

Nie ma żadnego powodu, żeby sukienka na balu Twojej córki musiała być oznaczona jako taka w sklepie. Pamiętaj, że rynek sukienek jest bardzo lukratywny i wiele sklepów umieszcza sukienki w “balowej kolekcji” tylko po to, aby przyciągnąć klientów. Możesz znaleźć podobną sukienkę w innej części sklepu po znacznie niższej cenie. Weź też pod uwagę sklepy vintage i second hand. Salony ślubne są kolejnym możliwym źródłem sukienki na studniówkę, często pod marką sukienki druhny. Rozważ wszystkie opcje przed dokonaniem zakupu.

Użyj internetu

Niektóre dziewczyny zamawiają sukienkę na studniówkę i akcesoria w Internecie. Inni używają Internetu do badań, zawężając style i przedziały cenowe online zanim wyruszą do sklepów. Jednak prawda w każdym przypadku jest taka, że Internet jest potężnym źródłem zakupów. Zachęć swoją córkę do zbadania różnych stylów i kolorów strojów online, a następnie skorzystaj z Internetu, aby określić, które sklepy sprzedają sukienki, którymi jest najbardziej zainteresowana.

Poznaj zasady panujące w szkole

Wiele szkół wprowadza typowe dress code, jeśli chodzi o kreacje wieczorowe na studniówkę. Sukienki bez ramiączek, zbyt głębokie dekolty lub inne seksowne detale mogą być niedozwolone. Dodatkowo szkoła może ustanowić temat jeśli chodzi o bal maturalny i poprosić, aby stroje uczniów odzwierciedlały temat. Warto z tym wszystkim zapoznać się wcześniej.l

Polecamy:
Szkoła publiczna czy niepubliczna? Jakie zalety ma kształcenie prywatne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!