Wypadki na drogach w dużych i mniejszych miastach, a także w przestrzeni pozamiejskiej są na porządku dziennym. Czasem są to niewielkie kolizje, innym razem poważne zdarzenia drogowe. Osoby poszkodowane bardzo często muszą korzystać z pomocy służby zdrowia, a powrót do pełnej sprawności zajmuje sporo czasu i jeszcze więcej kosztuje. Oczywiście, warto pamiętać wtedy o tym, że mamy prawo do wypłaty odszkodowania.

Mieszkańcy Bielska-Białej, którzy uczestniczyli w wypadkach i kolizjach, powinni przede wszystkim zbierać wszystkie dokumenty związane z wypadkiem, leczeniem czy rehabilitacją. W niektórych kolizjach ludzie na szczęście nie cierpią, zdarzają się jednak poważne uszkodzenia samochodu, które również wymagają naprawy i wyłożenia spory środków. Dobrym sposobem jest uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy. W Bielsku-Białej działa sporo kancelarii prawnych, które specjalizują się w uzyskiwaniu odszkodowań związanych z uczestnictwem w kolizjach drogowych.

Warto stawiać na wyspecjalizowane kancelarie

Choć praktycznie każda kancelaria prawna może zająć się sprawą o odszkodowanie, w rzeczywistości lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych kancelarii, które zajmują się wyłącznie uzyskiwaniem odszkodowań. W takich kancelariach pracują doświadczeni specjaliści, którzy od lat zajmują się wyłącznie tą tematyką. Dzięki temu nawet w przypadku trudnej i skomplikowanej sprawy są w stanie poprowadzić ją tak, aby ich klient uzyskał naprawdę wysokie odszkodowanie. Sporo doradców można również w sieci. Na http://odszkodowanie-powypadkowe.com.pl/ znajdziemy doświadczonych specjalistów, którzy świetnie radzą sobie nawet z trudnymi sprawami o odszkodowania powypadkowe. Warto skorzystać z ich usług szczególnie wtedy, gdy nie za bardzo wiemy, jak zabrać się za uzyskanie odszkodowania i od czego zacząć wszystkie formalności.

Gdy ubezpieczyciel odmawia, pozostaje droga sądowa

Osoby, które kiedykolwiek zgłaszały jakiekolwiek zdarzenie ubezpieczycielowi, doskonale wiedza, że firmy ubezpieczeniowe wcale nie są zainteresowane wypłatą wysokich odszkodowań. Najczęściej proponowane przez nie świadczenia są mocno zaniżone. Często nawet nie pokrywają kosztów naprawy szkód, nie mówiąc już o jakimkolwiek zadośćuczynieniu. Jeśli ubezpieczyciel zaniża odszkodowanie lub też zupełnie odmawia jego wypłacenia, należy najpierw złożyć odwołanie od jego decyzji. Jeśli nadal jest ona niezgodna z naszymi oczekiwaniami, pozostaje nam droga sądowa. Sprawy o odszkodowania najczęściej ciągną się bardzo długo, zdarza się, że miesiącami lub latami. Jednak warto, bo sądy najczęściej stają po stronie osób poszkodowanych i nakazują ubezpieczycielom wypłatę bardzo często naprawdę wysokich kwot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!