Większość z nas w biurze spędza niemal jedną trzecią swojego życia. Warto aby czas ten upływał w jak najmilszej atmosferze. Dowiedz się jak urządzić biuro idealne oraz wybierz najlepsze meble biurowe. Doradza salon z Katowic.

Dlaczego warto tworzyć biura przyjazne pracownikom?

Na całym świecie tren biur przyjaznych pracownikom coraz silniej się rozwija. Prym wiedzie w tym branża internetowa i technologiczna, ale popularność tego trendu zauważyć też można w innych sektorach. Nad atrakcyjnością swoich biur pracują zarówno korporacje jak i małe startupy. Większość pracodawców już wie, że w taki sposób, dość niewielkim kosztem znacznie uatrakcyjnia swoje miejsce pracy. Oczywiście przyjazne biuro sprzyja również lepszej atmosferze pracy, ułatwia zacieśnienie więzi i nawiązywanie nowych kontaktów. Jak je stworzyć? Co ciekawe nie potrzeba zbyt wiele, głównie wystarczą dobre chęci.

Na pewno Twoi pracownicy będa zadowoleni jeśli zadbasz o przyjemny wystrój biura, motywacyjne obrazy, zdjęcia czy zielone rośliny to nieduży wydatek, a potrafią zdziałać cuda. Podobnie jak kosz owoców czy szuflada słodkich przekąsek. Takie drobiazgi nie tylko umilają pracę ale również pomagają się skupić na zadaniach. Przykładowo jeśli ktoś jest głodny, nie myśli o tym gdzie może kupić przekąsek lub czy już wracać do domu, tylko sięga po coś co jest dostępne pod ręką. Kolejnym elementem biura jest pokój lub miejsce do odpoczynku. Dla wielu z nas wydaje się to abstrakcyjne, tymczasem udowodniono, że krótki przerwy w trakcie pracy znacznie poprawiają wydajność i efektywność naszego umysłu.

Takie miejsce przydatne jest również w stresujących sytuacjach. Pozwala się wyciszyć i pozbyć negatywnych emocji. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na dodatkowy pokój, zaaranżuj takie miejsce w kuchni lub na korytarzu. Czasem wystarczy do tego wygodny fotel lub pufa. Jeśli budżet i przestrzeń nie są dla Ciebie problemem, możesz pójść o krok dalej i zapewnić swoich pracownikom nieco rozrywki. Konsola do gry, ping pong czy piłkarzyki to świetny pomysł na rozerwanie się i integrację grupy. Ostatnia, a zarazem najważniejsza kwestia to meble biurowe. Pamiętaj, że podstawą przyjaznego biura są wygodne i komfortowe  krzesła, biurka i inne meble biurowe.

Jakie meble biurowe wybrać?

W każdym biurze potrzebnych jest kilka podstawowych mebli. Nie oznacza to jednak, że w sytuacji gdy mamy dużo miejsca nie możemy sobie pozwolić na więcej. Obowiązkowo niezbędne są fotele biurowe, biurka, szafa oraz regały bądź półki na dokumenty. Bez tego niemożliwa jest praca w biurze. Następne w kolejności są miejsca dla gości lub odpoczynku, sofa, fotele czy stolik kawowy potrafią być bardzo przydatne. Jeśli w naszej firmie pracuje wiele osób, dla ich wygody i komfortu możemy zainstalować szafki pracownicze. Ponadto na pewno sprawdzą się też krzesła i stoły konferencyjne, a nawet panele wygłuszające (więcej mebli znajdziesz również na stronie https://dominova.com.pl/meble-biurowe).

Gdzie kupić najlepsze meble biurowe w Katowicach?

Po profesjonalne meble biurowe warto udać się do salonu ekspozycyjnego lub sklepu stacjonarnego z meblami biurowymi. Unikajmy zakupy krzeseł czy biurek online. Niestety często jest to tani chiński towar, który nie jest przystosowany do wielogodzinnej pracy na nim. Dodatkowo zamawiając w sieci musimy liczyć się z sporymi kosztami przesyłki oraz ryzykiem zakupy tak zwanego “kota w worku”.

Artykuł powstał we współpracy z NoNameOffice – salonem meblowym z Katowic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!