Pojęcie outsourcingu, wzięte z języka angielskiego oznacza nic innego, jak skorzystanie z usług firm zewnętrznych, w celu odciążenia z obowiązków pracowników własnej firmy. Proces ten, choć najczęściej kojarzony z dużymi przedsiębiorstwami, jest coraz częściej wykorzystywany w mniejszych przedsiębiorstwach, które upatrują sobie w nim chociażby szansę na rozwój. W większych miastach nietrudno jest znaleźć firmy oferujące usługi outsourcingowe, sprawdzimy jednak jakie rozwiązania z tej dziedziny znaleźć można w Bielsku-Białej.

Jaki outsourcing w Bielsku-Białej?

Największą firmą oferującą usługi z zakresu outsourcingu w Bielsku-Białej jest firma Em-Partner. Przedsiębiorstwo oferuje profesjonalne usługi outsourcingowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jaką rolę grają te zagadnienia w całym prowadzeniu firmy i jaki nacisk kładzie się na właściwe przestrzeganie BHP. Dlatego też bielska firma zajmująca się outsourcingiem skupiła się właśnie na kwestii BHP, przejmując tą część działalności firm i tworząc przyzakładową służbę BHP w miejscu pracy, gwarantując rzeczywistą działalność w miejscu pracy każdego klienta.

Zakres firmy Em-Partner w tej dziedzinie jest całkiem spory i obejmuje takie zagadnienia, jak min. kontrola warunków pracy i przestrzegania bhp w pracy; informowanie pracodawcy o zagrożeniach; dokonywanie analiz i notatek; udział w pracach zespołu powypadkowego, co jest szczególnie ważne w miejscach pracy; udział w pracach komisji ds. bhp czy przeprowadzanie szkoleń z zakresu bhp. Jak widać, zakres prac, którymi zajmuje się firma jest całkiem spory, dzięki czemu firma korzystająca z usług Em-Partner może mieć pewność zdjęcia ciężaru obowiązków związanych z tą właśnie dziedziną.

Drugą dziedziną outsourcingu, jaki ma w swej ofercie bielska firma jest popularny outsourcing kadrowo- płacowy, związany z kompleksowym prowadzeniem dokumentacji, przejęcie kwestii związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, a także wszelka znajomość aktualnych przepisów prawa pracy. Jak wiadomo, kadry i płace to jeden z największych działów każdego przedsiębiorstwa. Oprócz tej firmy w Bielsku-Białej znaleźć można również drugą firmę, Prosystem Usługi Outsourcingowe, zajmującą się procesami outsourcingu dla firm.

Jakie są korzyści związane z korzystania z outsourcingu?

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od doświadczenia na rynku, czy branży, w jakiej pracuje wie, jak dużo wysiłku należy włożyć w dopilnowanie wszystkich aspektów związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Niezależnie od branży, w jakiej działamy, najwięcej energii zazwyczaj zabiera dział kadr i płac, dlatego też przedsiębiorcy najczęściej decydują się na skorzystanie z outsourcingu w tej dziedzinie. Pozwala to najczęściej na brak konieczności zatrudniania odrębnych pracowników zajmujących się dokumentacją kadrowo- płacową, a ponadto korzystając z firm zewnętrznych można być pewnym znajomości aktualnych przepisów z dziedziny prawa pracy i podatkowego.

Więcej o usługach outsourcingu przeczytasz na stronie http://www.staffpartners.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!