Brzuch to miejsce w którym tkanka tłuszczowa odkłada się w zdecydowanie największych ilościach. Tzw. oponka jest zatem utrapieniem niemal wszystkich tych, których waga wskazuje kilka kilogramów za dużo. Jak usunąć tłuszcz z brzucha?

Odchudzanie to temat, któremu ostatnimi czasy poświęca się sporo czasu. Problem nadwagi jest na tyle poważny, że nawet prowadzi się kampanie społeczne informujące o konsekwencjach niezdrowego trybu życia: braku aktywności fizycznej i nieodpowiedniego odżywiania.

Wśród wielu poradników traktujących o spalaniu tkanki tłuszczowej jest wiele mitów i fałszów. Wynika to z niewiedzy autorów lub… promocji konkretnych środków. Wszystkich tych, którzy liczą na “super” sposób na odchudzanie informujemy, że takowych nie ma. Nic nie wykona za nas najcięższej pracy, nawet najdroższe specyfiki. Suplementy są bowiem tylko dodatkiem do diety, a nie podstawą odchudzania.

Co zatem zrobić by schudnąć i pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę. Spośród jadłospisów warto wybrać taką, która będzie odpowiadać naszym preferencjom kulinarnym. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym wypadku utrzymanie diety będzie stanowiło dla nas prawdziwą mękę i doprowadzi do zaniechania stosowania.

Warto również pamietać, że stosując dietę nie możemy robić żadnych odstępstw. Powinna zatem towarzyszyć nam nie tylko regularność, ale i dyscyplina.

Podobnie jest w przypadku treningu odchudzającego. Poza poprawnym doborem harmonogramu ćwiczeń musimy pamiętać o tym, by zadbać o kwestie natury psychologicznej – motywację oraz determinację. To właśnie te dwa elementy są najczęstszą przyczyną niepowodzeń w odchudzaniu.

Jak widać odchudzanie to proces wymagający zaangażowania. Nic nie przychodzi tutaj łatwo. Przy odpowiednim podejściu liczba spalanych kilogramów może osiągnąć nawet 4-5 miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że wynik odchudzania jest częściowo uwarunkwowany indywidualnie – zależy od metabolizmu oraz zdolności motorycznych danej jednostki.

Ćwiczenia wyszczuplające brzuch

Nie od dziś wiadomo, że odchudzanie to temat niezwykle wymagający, by nie powiedzieć – trudny. W końcu, spalanie tkanki tłuszczowej to proces, który zachodzi tylko podczas odpowiedniej dawki ruchu. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić najlepsze ćwiczenia wyszczuplające.

Zdecydowanie najefektywniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o odchudzanie, jest wykorzystanie ćwiczeń aerobowych, tj. treningu tlenowego.

Trening aerobowy charakteryzuje się tym, iż:

  1. Tętno podczas realizacji treningu równe jest okło 60-70% tętna maksymalnego.
  2. Ćwiczenia wykonywane są nie krócej niż 40-50 minut.
  3. Trening ma charakter ogólnorozwojowy – angażuje co najmniej kilka grup mięśniowych jednocześnie.

Do najpopularniejszych ćwiczeń tego typu zaliczamy: bieganie, jazdę na rowerze, pływanie.

Natomiast jeśli chodzi o typowe ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha, odsyłamy do publikacji: https://fitporadnia.pl/cwiczenia-na-plaski-brzuch/, w której znajdziesz aż 15 ciekawych propozycji na efektywny trening.

Dieta wyszczuplająca brzuch

W wielu przypadkach realizacja treningu wyszczuplającego nie jest wystarczająca. Wszakże, poza spalaniem obecnej już tkanki tłuszczowej należy także ograniczyć powstawanie nowej. Oznacza to, że odchudzanie to także: zmiana nawyków żywieniowych.

Odżywianie jest niezwykle ważnym elementem odchudzania. Dieta odchudzająca powinna być:

  1. Pełnowartościowa – dostarczać wszelkie niezbędne wartości odżywcze, minerały oraz witaminy.
  2. Zdrowa – w tworzeniu posiłków należy wykorzystywać produkty niemodyfikowane, najlepiej z lokalnych targowisk.
  3. Zbilansowana – bilans wartości odżywczych musi odpowiadać zapotrzebowaniu.

Coraz wiekszą rolę w procesach odchudzania odgrywa również suplementacja. Stosowanie rozmaitych środków: tabletek, proszków czy płynów ma na celu spotęgować efekty diety. Niektóre preparaty są w stanie zwiększyć efektywność jadłospisu i ćwiczeń o niemalże 100 %.

Polecamy:
Przycinanie i pielęgnacja roślin. Jak przycinać drzewa i krzewy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!