Jak używać napinaczy do taśm stalowych?

1 Komentarz

 

Napinacze do taśm stalowych mają szerokie zastosowanie. Dzięki nim można doskonale zabezpieczyć ładunek na czas transportu lub składowania w magazynie. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedmiotów o dużej wadze i nietypowych kształtach. Napinacze działają precyzyjnie, a ich sposób użycia nie jest skomplikowany. Pozwalają to na bardziej efektywną pracę podczas stabilizacji pakowanych towarów.

Przygotowanie towarów do transportu

Narzędzia używane do przygotowywania ładunków do wysyłki powinny być funkcjonalne i bezpieczne. Napinacze do taśm stalowych pozwalają na uzyskanie siły naciągu taśmy nawet do 15000 N przy zastosowaniu taśm o wymiarach 25/32 mm. Pozwala to skutecznie zabezpieczać towary wielkogabarytowe, nawet jeśli są ciężkie i mają skomplikowane kształty.

Napinacze ręczne lub pneumatyczne

Na rynku dostępne są napinacze do taśm stalowych w dwóch podstawowych odmianach. Zakład pracy może być wyposażony w narzędzia ręczne lub w wersji pneumatycznej. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb firmy, zwłaszcza pod względem oczekiwanej wydajności. Niezależnie od modelu napinacza, jest to urządzenie o prostej konstrukcji, które można stosować w każdych warunkach. Dlatego z napinaczy korzystają firmy działające w różnych branżach.

Ręczne spinanie taśmy stalowej

Proces spinania taśmy za pomocą napinaczy przebiega szybko i pozwala zachować wysoki poziom bezpieczeństwa. Operator musi wykonać tylko kilka prostych czynności polegających na nałożeniu spinki i połączeniu za jej pomocą dwóch końców taśmy. Następnie należy naciągnąć wstępnie taśmę i wprowadzić napinacz. Taśma może być napinana do pożądanej siły za pomocą dźwigni, a dalej zaciskana jest spinka. Zbędny fragment taśmy jest odcinany przez napinacz.

Napinanie taśm bez użycia spinek

Napinanie taśm stalowych może być także wykonywane bez użycia spinek. Jest to dobre rozwiązanie dla ładunków wyróżniających się dużymi wymiarami i płaską powierzchnią. Tego rodzaju napinacze ręczne do taśm stalowych mają specjalną matrycę, która wykonuje nacięcia w taśmie w celu trwałego połączenia. Pracownik musi napiąć taśmę przy pomocy jednej dźwigni, a następnie, korzystając z drugiej, wykonać łączenie.

Uniwersalne napinacze pneumatyczne

W przypadku napinaczy pneumatycznych cała praca wykonana jest przez urządzenie. W związku z tym bezspinkowe napinacze do taśm stalowych pozwalają na uzyskanie dużej powtarzalności podczas pakowania przesyłek. W tym przypadku można uzyskać maksymalny naciąg taśmy od 5500 N do 6500 N. Urządzenia umożliwiają stosowanie materiałów eksploatacyjnych o różnej szerokości, a cały proces zabezpieczania ładunków jest szybki i ogranicza koszty.

Ograniczenie kosztów przedsiębiorstwa

Napinacze do taśm stalowych to narzędzia znakomicie usprawniające pracę bez względu na rodzaj pakowanych towarów. Nie wymagają specjalnych umiejętności od pracowników, a jednocześnie pozwalają na szybką pracę. Za ich pomocą można zabezpieczyć na czas transportu duże przedmioty, które są w szczególny sposób narażone na uszkodzenia. Dzięki temu ograniczane mogą być koszty pakowania oraz straty wynikające ze zniszczenia towaru w drodze do odbiorcy. Dlatego napinacze do taśm stalowych warto stosować bez względu na rozmiar produkcji i branżę, w której działa przedsiębiorstwo.

Jakie są akcesoria do rolet zewnętrznych?

Komentarze dla wpisu “Jak używać napinaczy do taśm stalowych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!