Planując swój ogród warzywny, tak łatwo jest ekscytować się szeroką gamą upraw w katalogach nasion. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać warzywa i skrzynie do uprawy warzyw. Decyzja o tym, które warzywa będą rosnąć w Twoim ogrodzie, może być świetną zabawą. Zwłaszcza, gdy przeglądasz katalogi nasion i zakreślasz wszystkie rzeczy, które Cię interesują. Możliwości jest tak wiele.

Łatwo jest przesadzić i zaplanować więcej warzyw, niż potrzebujesz. Ograniczenie ilości roślin jest mądrym posunięciem, aby nie przytłoczyć Cię, gdy zbiory są gotowe od razu.

Jak wybrać uprawy do swojego ogrodu warzywnego?

Zastanów się, co chcesz osiągnąć swoim ogrodem. Czy zamierzasz uzupełniać posiłki świeżymi produktami, oszczędzać pieniądze w sklepie spożywczym i unikać pestycydów? Czy chcesz uprawiać żywność, którą możesz przechowywać i przechowywać przez zimę?

Są szanse, że Twoje cele związane z uprawą własnego ogrodu warzywnego będą obejmować wiele punktów wymienionych w tym artykule, powodów, dla których warto uprawiać własną żywność ekologiczną. Zawężenie celów pomoże Ci wybrać warzywa, które w pełni wykorzystają Twoją przestrzeń do uprawy.

Wybierz warzywa, które lubisz

Nie ma powodu, aby wkładać wysiłek w uprawę warzyw, jeśli nikt w Twojej rodzinie nie będzie ich jadł. Rozważ uprawę roślin w oparciu o to, co lubisz Ty i Twoja rodzina. Ogrodnictwo jest satysfakcjonujące, gdy nagradzane jest jedzeniem, które lubisz. Jeśli kochasz sałatki, pomidory, warzywa i sałata będą oczywistym wyborem do uprawy w Twoim ogrodzie. Jeśli lubisz świeżą salsę, na Twojej liście powinny znaleźć się papryka, cebula, pomidory i kolendra.

Odwiedzając dział produktów w sklepie spożywczym lub targowisku, co kupujesz tydzień po tygodniu? Nawet jeśli wyhodujesz mały ogródek do świeżego jedzenia, zaoszczędzisz pieniądze.

Chcesz uprawiać własną żywność, ale martwisz się, że nie masz czasu na pielęgnację ogrodu? Te wskazówki pomogą Ci zaplanować łatwy w utrzymaniu ogród warzywny, który będzie nagradzał Cię świeżą żywnością przez cały sezon ogrodniczy.

Wybierz warzywa, które rosną w Twojej okolicy

Szukaj informacji o swoim klimacie i sezonie wegetacyjnym. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o swojej okolicy, jest zapytać innych, którzy ogrodnictwo są w pobliżu. Porozmawiaj z sąsiadami o tym, co uprawiają w swoich ogrodach i jakie wyzwania stoją przed nimi. Ogrodnicy są z natury hojni i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami na temat ogrodnictwa.

Rozważ uprawę roślin o wysokiej wartości

Jakie warzywa lubisz jeść, ale kupuj oszczędnie lub tylko w wyprzedaży? Uprawa warzyw, których zakup byłby kosztowny, ma sens. Niektóre uprawy o wysokiej wartości obejmują sałatę, pomidory, słodką paprykę i czosnek. Na przykład paczka sałaty ekologicznej kosztuje w sklepie spożywczym około 10 złotych. Opakowanie dobrej jakości organicznych nasion sałaty kosztuje mniej.

Zioła to kolejna uprawa o wysokiej wartości. W sezonie ogrodniczym można wyhodować obfitość ziół do aromatyzowania posiłków i przechowywania na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!