Stosowanie olejków eterycznych nadal zadziwia, ponieważ można je stosować w leczeniu wielu chorób i poprawiać wiele aspektów zdrowia. Aby wykorzystać olejki eteryczne jako hormony i osiągnąć równowagę, omówimy główne olejki eteryczne które mogą być odpowiedzią na to jak zwiększyć libido.

Olejek z szałwii muszkatołowej

Badanie z 2014 roku wykazało, że wdychanie oleju z szałwii muszkatołowej może obniżyć poziom kortyzolu o 36% i poprawić poziom hormonów tarczycy (TSH). Badanie zostało przeprowadzone na 22 kobietach po menopauzie w wieku 50 lat, z których u niektórych zdiagnozowano depresję, a pod koniec badania naukowcy stwierdzili, że olej z szałwii muszkatołowej miał statystycznie istotny wpływ na obniżenie kortyzolu i miał działanie przeciwdepresyjne – poprawa nastroju. To tylko jedno z wielu badań udowadniających, że olej szałwiowy ma właściwości hormonalne.

Największą zaletą szałwii muszkatołowej jest to, że pomaga zrównoważyć produkcję estrogenu w organizmie. Wiele dzisiejszych problemów zdrowotnych, nawet niepłodność i nowotwory estrogenowe, jest spowodowanych nadmiarem estrogenu w organizmie – częściowo z powodu naszego spożywania pokarmów o wysokiej zawartości estrogenu.

Ponieważ szałwia muszkatołowa pomaga zrównoważyć poziom estrogenu, jest to niezwykle skuteczny olejek eteryczny w szerokim zakresie zaburzeń równowagi hormonalnej. Tak więc, niezależnie od tego, czy szukasz naturalnych środków na skurcze menstruacyjne w ciągu miesiąca, czy może już wiesz, że masz nadmiar estrogenu w swoim ciele, szałwia muszkatołowa jest doskonałym olejkiem eterycznym, który warto dodać do swojej codzienności.

Olejek tymiankowy

Inne badania wykazały, że olejek tymiankowy ma działanie równoważące progesteron. Olejek tymiankowy działa korzystnie na organizm, poprawiając produkcję progesteronu. Zarówno mężczyźni, jak i wiele kobiet ma niski poziom progesteronu, a niski poziom progesteronu jest powiązany z niepłodnością i depresją, a także z innymi niezrównoważonymi hormonami w organizmie.

Ulepszony progesteron sprawia, że ​​tymianek jest wspaniałym olejkiem eterycznym, którego można użyć do naturalnego zrównoważenia hormonów w organizmie. Poza tym jest to o wiele lepsze niż sięganie po syntetyczne metody leczenia, takie jak hormonalna terapia zastępcza, która może uzależnić Cię od leków na receptę, maskować objawy podczas rozwoju chorób innych części ciała i często powodować poważne skutki uboczne.

Olejek z drzewa sandałowego

Spośród trzech olejków eterycznych dla hormonów, olejek z drzewa sandałowego jest bardzo skuteczny w równoważeniu poziomu testosteronu zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Drzewo sandałowe jest w rzeczywistości używane jako naturalny afrodyzjak, dzięki czemu od lat jest pożądanym składnikiem męskiej wody kolońskiej, a także niektórych perfum.

Poza tym ma naprawdę niesamowity zapach. Dla mężczyzn z niskim testosteronem dodanie kilku kropli olejku sandałowego do domowego dezodorantu lub własnego balsamu to nie tylko świetny sposób na dobry zapach – to także świetny sposób na uzyskanie dodatkowych korzyści zdrowotnych w postaci poprawy libido i hormonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!