Bielsko-Biała jest miastem wyjątkowo klimatycznym, ciekawym turystycznie i historycznie. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści, którzy przyjeżdżają do niego na pewien czas, z pewnością znajdą sporo możliwości spędzania wolnego czasu na powietrzu i wędrowania ulicami miasta. Jeśli jednak decydujemy się na spacer latem, w czasie upałów, warto do takiego zwiedzania dobrze się przygotować, aby atrakcyjnego spaceru nie przypłacić zdrowiem lub kiepskim samopoczuciem.

Jeśli chcesz zwiedzać miasto w upalny dzień, zadbaj o właściwą ochronę przed słońcem. Warto włożyć długie, ale lekkie, zwiewne i naturalne ubrania, które nie będą przylegały do ciała, ale jednocześnie ochronią nas przed oparzeniami słonecznymi. Planując wędrówkę na słońcu takie rozwiązanie będzie o wiele lepsze niż krótkie spodenki czy koszulki bez rękawów. Zadbajmy tez o ochronę głowy i oczu. Warto wybrać dobrej jakości czapki z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem UV, które ochronią oczy przed palącym słońcem.

Nie zapomnij o leśnych wycieczkach

Nóż Boker PlusBielsko-Biała leży pośród pięknego masywu Beskidu Śląskiego. Podczas letnich upałów grzechem byłoby nie skorzystać z jego położenia. Zróżnicowanych szlaków górskich jest tu sporo więc bez problemu znajdziemy takie podejście, które sprawi nam przyjemność bez zbytniego przemęczenia. Podczas górskich wędrówek warto mieć przy sobie dobrej jakości nóż, który może się nam przydać w najmniej spodziewanym momencie. Jeżeli chodzi o lekkie, solidne noże które byśmy polecili nasz wybór padł by na nóż broker plus (widoczny na zdjęciu). Poręczny, zajmujący niewiele miejsca.

Upalny dzień nie zawsze jest dobry na spacer

Spacer po Bielsku-Białej w upały nie zawsze jest dobrym pomysłem i czasem warto go odłożyć na wieczór, gdy będzie chłodniej lub na inny dzień, gdy temperatury sporo spadną. Niewskazane są spacery w upale w przypadku małych dzieci, których organizmy przegrzewają się dużo szybciej niż organizmy osób dorosłych. Spacer powinny też sobie odpuścić osoby starsze, które mają dolegliwości serca czy układu krążenia. Jeśli jednak nie chcemy siedzieć w domu czy w hotelu w czasie ładnej pogody, wart na miejsce spaceru wybrać zacieniony park lub inną atrakcję, która położona jest w cieniu i nie wymaga długiej ekspozycji na słońce. Oczywiście, pamiętajmy też o kremie ochronnym z filtrem, który zabezpieczy nas przed poparzeniami słonecznymi. Z uroków lata, słońca oraz ciekawej atrakcyjnie miejscowości warto korzystać rozważnie i z głową. Czasem lepiej odpuścić spacer lub zmienić jego kierunek, jeśli pogoda jest wybitnie upalna. Nawet najpiękniejsze miasto nie zapewni przyjemności spaceru, jeśli będzie się odbywał on w czasie, gdy żar leje się z nieba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!