Wiosenny przegląd kobiecej szafy

Brak komentarzy

Pierwsze promienie wiosennego słońca skłaniają nas do otwierania szaf na oścież w poszukiwaniu lżejszych, wiosennych ubrań. Wiele pań stwierdza wtedy, że nie ma w co się ubrać i wyrusza na ubraniowe polowania. Tymczasem bardzo często kilka różnych elementów garderoby wystarczy, by tworzyć stylizacje, które na co dzień będą zaskakiwały oryginalnością.

Wiosenne ubrania najczęściej prezentują się zupełnie inaczej niż grube zimowe kurtki i płaszcze. Bardzo często są w mocnych, żywych kolorach, które przyciągają spojrzenia, a przy tym dodają pozytywnej energii. Podobnie jest z dodatkami, które również są o wiele lżejsze i bardziej barwne niż te, które nosimy w zimie.

Robiąc wiosenny przegląd szafy warto przy okazji zrobić porządek wśród ubrań, które zalegają nam na półkach, a w rzeczywistości wcale ich nie nosimy. Dotyczy to przede wszystkim tych rzeczy, do których chcemy schudnąć lub których żal nam wyrzucić, choć ani razu nie miałyśmy ich na sobie. Zasada jest prosta – jeśli coś od kilku lat leży i nie nosimy tego, lepiej jest takie ubranie oddać lub wyrzucić, gdyż zapewne w przyszłości również nie zrobimy z niego żadnego użytku.

Wiosenne porządki na półkach

Podczas wiosennego przeglądu szafy warto również zrobić mały remanent na półkach. Rzeczy zimowe można schować głębiej lub wyżej, nie muszą być bowiem łatwo dostępne aż do kolejnego sezonu zimowego. Natomiast na półki, które mamy pod ręką, trzeba przełożyć ubrania wiosenne i letnie, czyli te, które w ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy nosić na co dzień.

Przy okazji warto również zrobić porządek w dodatkach – paskach, apaszkach, portfelach, torebkach i innych akcesoriach, których nie zawsze używamy. Podobnie, jak w przypadku ubrań, część warto wyrzucić lub oddać, aby zrobić miejsce na nowe ubrania i dodatki, które z pewnością kupimy sobie w sezonie wiosennym.

Warto uszyć ubrania na miarę

Jeśli na wiosnę zaglądamy do naszej szafy i wygląd przedstawia się dosyć ubogo, warto nieco zainwestować w odświeżenie garderoby. Wiele pań na wiosnę rzuca się w wir zakupów ubraniowych, inne jednak uważają, że to, co aktualnie dostępne jest w sieciówkach, niekoniecznie spełnia ich oczekiwania odnośnie fasonu czy jakości. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest samodzielne uszycie sobie ubrań dokładnie takich, o jakich marzymy. Możemy je sobie uszyć same lub zlecić to zadanie profesjonalnej krawcowej. Na początku przyda się jednak dobry, sprawdzony i wysokiej jakości materiał.

Jeśli mamy już coś szyć na miarę, warto robić to z naprawdę solidnych i doskonałej jakości tkanin. Hurtowania Tkanin – SklepAntex.pl to miejsce, w którym można znaleźć całe mnóstwo tkanin wykonanych z różnych włókien, a także w różnych wzorach i kolorach. Bez problemu znajdziemy wiec w nim materiały na wiosenne płaszcze, sukienki czy żakiety. Warto zainwestować w sprawdzone i solidne tkaniny, gdyż dzięki nim będziemy mieć świetnie uszyte ubrania, które nie stracą fasonu i koloru przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!