Szukasz pomysłu na ciekawą aranżacje wnętrza z wykorzystaniem szkła? W tym artykule podpowiemy kilka ciekawych pomysłów na meble, elementy wyposażenia wnętrza oraz elementy konstrukcyjne, czy wykończeniowe, takie jak ścianki czy drzwi.

Szkło od stulecie zdobi wnętrza naszych domów. Dzięki nowoczesnej technologii możemy pozwolić sobie na różne przedmioty codziennego użytku wykonane ze szkła lub elementy wykończeniowe lub konstrukcyjne mieszkań, które do tej pory były niedostępne. Techniki takie jak hartowanie szkła, laminowanie czy fusign, pozwalają na produkcję mocnych, trwałych i bardzo ozdobnych obiektów.

Wyposażenie wnętrza – zacznij od szkła

Jakie mieliśmy do tej pory wyobrażenie o wykorzystaniu szkła we wnętrzu mieszkania? Może przyszedł nam namyśl szklany blat stolika kawowego lub przeszklenia w witrynach meblowych? To standard, który obecnie nawet nie jest postrzegany jako coś wyjątkowego i oryginalnego. Co więc powiemy na szersze zastosowanie szkła?
Czy wiesz, że ze szkła w łazience można zrobić blat i umywalkę? Stosując technikę fusingu można otrzymać niesamowite wzory i kolory. Każda łazienka z takimi elementami z pewnością będzie jedyna w swoim rodzaju. O zastosowaniu szkła można pomyśleć także w kuchni. Z tego materiału możemy wykonać panele kuchenne, blat, a także meble. Fronty szafek wykonane ze szkła emaliowanego wyglądają obłędnie. Kuchnia wykonana w przeważającej części ze szkła będzie pięknie odbijać światło i optycznie zdobędzie kilka metrów powierzchni.

Elementy wykończenia mieszkania

Jeśli jesteśmy zdecydowani na mocny efekt w mieszkaniu, to możemy zastanowić się nad wykonaniem drzwi i ścianek działowych ze szkła. Doskonale może się prezentować sypialnia oddzielona od reszty domu przeszkleniem lub łazienka ukryta za drzwi przesuwnymi. Oczywiście nie mówimy tu o szkle typu float, które jest całkowicie bezbarwne i nie pomaga stworzyć intymnego klimatu. Do ścianek lub drzwi można wykorzystać szkło topione lub ornamentowe. Wówczas takie elementy wykończenia wnętrza będą spełniać swoją zasadnicza funkcję, a jednocześnie będą stanowić zasadniczy akcent ozdobny i dekoracyjny.


Źródło zdjęcia: pan-szklarz.pl/scianki-szklane

Szklane meble

Przedstawione powyżej propozycje zastosowania szkła nie wykluczają użycia tego materiału w meblach takich jak: stoły, stoliki kawowe, witryny, półki itd. W takim przypadku także nie musimy bazować jedynie na czystym szkle, możemy z powodzeniem wykorzystać na przykład szkło emaliowane, które szturmem podbija rynek. Blaty stołów wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Emaliowane szkło daje dużą możliwość personalizacji każdego mebla.

Lustra to podstawa

na koniec zostawiliśmy jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza jakim jest lustro. Oczywiście bez lustra nie wyobrażamy sobie życia, ale czy także nie wyobrażamy sobie aranżacji naszego mieszkania? Lustro może służyć optycznemu powiększeniu pomieszczenia, dlatego chętnie stosowane jest przez projektantów jako element niezbędny małych łazienek, przedpokoi czy salonów. Do wyboru mamy lustra klasyczne, klejone na ścianę, lustra w ramach, lustra stojące i wiele innych.

Szkło to niesamowity materiał, który doskonale nadaje się jako element wykończenia i aranżacji wnętrza. Doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i betonem czy tekstyliami.

1 thought on “Szkło we wnętrzach naszych mieszkań – ciekawe propozycje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!