Szukając mieszkania we Wrocławiu szybko można zauważyć jak bardzo zróżnicowane są ceny nieruchomości w tym mieście. Czy naprawdę trzeba wydać tak ogromne sumy pieniędzy, aby móc zamieszkać w stolicy Dolnego Śląska?

Przyglądając się statystykom cen mieszkań w dużych miastach Polski można szybko zauważyć, że pod tym względem Wrocław jest od lat w ścisłej czołówce. Łatwo jest przekonać się namacalnie o wysokich cenach wrocławskich nieruchomości przeglądając lokalne ogłoszenia mieszkań na sprzedaż. Ale czy faktycznie nie da się kupić mieszkania we Wrocławiu w innych cenach jak co najmniej dziesięć tysięcy złotych za metr? Okazuje się, że jak najbardziej można znaleźć we Wrocławiu i w jego ścisłych okolicach mieszkania w bardzo rozsądnych i zdecydowanie bardziej akceptowalnych cenach. Kluczem jest po prostu właściwa lokalizacja mieszkania.

Mieszkanie Wrocław – czy na pewno centrum?

Wielu rdzennych Wrocławiaków od lat mieszkających w centrum miasta decyduje się ostatnimi laty na przeprowadzkę na obrzeża. Z czego wynika ten ciekawy trend? Otóż mieszkanie zlokalizowane w centrum jak najbardziej jest bardzo praktyczne pod względem komunikacyjnym, ale z drugiej strony właśnie mieszkanie w ścisłym centrum pod tym samym względem bywa przeszkodą – zwłaszcza, gdy potrzebujemy często i szybko z miasta się wydostać. W takich sytuacjach sama jazda w szczycie przez miejskie korki może naprawdę długo potrwać. Z drugiej strony planując zakup mieszkania we Wrocławiu i wiedząc zawczasu, że będziemy często z miasta wyjeżdżać – na przykład ze względu na charakter pracy zawodowej – jak najbardziej sensowny może się okazać zakup mieszkania na którymś z peryferyjnych osiedli Wrocławia lub tuż za jego granicami. Znakomitą lokalizacją pod tym względem okazuje się miejscowość Siechnice. Jest to region, w którym aktualnie powstaje mnóstwo atrakcyjnych cenowo inwestycji mieszkaniowych. Miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Wrocławia. Funkcjonują połączenia zarówno autobusowe jak i pociągowe. A z drugiej strony Siechnice są zlokalizowane w otoczeniu mnóstwa ciekawych terenów przyrodniczych. Mieszkańcy Siechnic bardzo sobie chwalą zadbane leśne ścieżki rowerowe oraz otoczenie rzek i zbiorników wodnych.

Wielu ludzi woli zdecydować się na mieszkanie poza granicami Wrocławia także z uwagi na dotkliwy smog, który w sezonie grzewczym pojawia się w obrębie miasta. Mieszkając w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia możemy korzystać z gospodarczych walorów lokalizacji, a jednocześnie cieszyć się spokojnym otoczeniem i czystym powietrzem.

Format Deweloper Wrocław Siechnice
https://format.wroclaw.pl/nowoczesne-mieszkania
tel.: +48 533 221 021
biuro@format.wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!