Echo serca warszawa

pozwala na ocenę budowy serca oraz jego pracy. Podczas badania oceniane są zastawki oraz jamy serca, a także wykonywany jest pomiar przepływu krwi, grubość ścianek, jak i kurczliwość. Możliwe jest podczas badania zdiagnozowanie obecności płynów niebezpiecznych dla zdrowia pacjenta.

Kiedy warto wykonać echo serca?

Na echo serca warszawa warto zapisać się, gdy pojawiają się bóle w klatce piersiowej, lub chce się ocenić następstwa choroby wieńcowej, np. po przebytym zawale serca. Badanie pozwala na

ustalanie wskazań do diagnostyki inwazyjnej i pozwala na kwalifikację do zabiegów kardiochirurgicznych. Możliwa jest dzięki niemu również ocena wyników zabiegów kardiochirurgicznych, jak i weryfikacja wątpliwego wyniku elektrokardiogramu. Pozwala także na określanie przyczyn zaburzeń rytmu serca oraz ryzyka choroby wieńcowej. Ponadto możliwa jest ocena następstw nadciśnienia tętniczego oraz monitorowanie leczenia farmakologicznego. Badanie pozwala także na określenie ryzyka powikłań kardiologicznych w trakcie zabiegów operacyjnych oraz na szeroko pojętą profilaktykę chorób układu krążenia.

Jak wygląda badanie EKG i jak się do niego przygotować?

Badanie, jakim jest echo serca warszawa – lekarz kardiolog Warszawa

nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjenta. Można je przeprowadzić u osoby w każdym wieku, także u kobiet w ciąży. Jeżeli badanie było już wcześniej wykonywane, warto zabrać je ze sobą i pokazać lekarzowi, aby mógł porównać wcześniejsze badanie z obecnym. Aby przeprowadzić badanie, pacjent musi się położyć i rozebrać od pasa w górę. Badanie przeprowadzane jest poprzez przesuwanie głowicy ultradźwiękowej po klatce piersiowej. Na głowicy znajduje się specjalny żel, który umożliwia przenikanie się fal ultradźwiękowych do wnętrza klatki piersiowej. Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut i jest bezinwazyjne oraz bezbolesne. Wyniki badania otrzymuje się od razu po badaniu. Dzięki temu od razu wiadomo, czy z sercem wszystko jest w porządku. Na pewno takie badanie należy wykonywać regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!