Niezależnie od tego, czy wynajmujesz samochód na wakacje czy w ramach podróży służbowej, podróż służbową, czy też dlatego, że Twój samochód Cię zawiódł – wynajem samochodu w Bielsku-Białej może być prostą sprawą – o tyle, o ile zastosujesz się do poniższych wskazówek, których podczas rozmowy udzieliła nam Pani Sara Murawska – pracownica jednej z agencji zajmujących się wynajmem.

Red: Pani Saro, lepiej wynajmować lokalnie czy szukać najlepszych ofert w sieci?

P.Murawska: Generalnie lepiej jest korzystać z firm wynajmujących samochody, które znasz i którym ufasz, lub takich, które mają punkty sprzedaży, w miejscu w którym mieszkasz. Taka znajomość firmy wynajmu samochodów, z której korzystasz przydaje się choćby po to, aby można było dokładnie zapoznać się z jej sposobem działania i przepisami jeszcze przed wynajmem. Dlatego zawsze polecam Bielszczanom korzystanie z naszych rodzimych rozwiązań.

Red: A co z pożyczaniem last minute – o czym wtedy należy pamiętać przede wszystkim?

P.Murawska: Bez względu na sytuację ważne jest, aby nigdy się nie spieszyć z podpisaniem umowy. Choć pożyczanie samochodu wydaje się proste – jest tutaj wiele kwestii które warto wyjaśnić, aby uniknąć późniejszych porozumień. Zawsze radzę klientom zadawać pytania – z chęcią przeprowadzam przez umowę, aby upewnić się, że dla wszystkich jest to w pełni zrozumiałe.

Kilka pytań, które należy zadać: Czy po powrocie samochodu nastąpi inspekcja? Co się stanie, jeśli dojdzie do wypadku? Każda agencja ma swoje własne zasady – inne ma nasza, inne może mieć wynajem samochodów Zakopane – dlatego tak ważne jest zadawanie pytań.

Red: A jakie są dobre praktyki wspomnianej przez Panią inspekcji samochodu?

P.Murawska: Jeśli chodzi o rzeczywistą inspekcję pojazdu, zalecam zawsze to robić w obecności pracownika firmy wynajmu – aby upewnić się, że ten (czyli ja np.) dokumentuje wszystkie ślady, ślady zadrapań i inne wady czy usterki, które istnieją. Warto przede wszystkim sprawdzić obszary takie jak: miejsca wokół tylnego zderzaka, zwłaszcza dolna krawędź, panele boczne, szczególnie w pobliżu kół, obszary drzwi wokół otworów na klucze oraz przedni zderzak, szczególnie w niskich obszarach w pobliżu krawędzi.

Red: Czy na tym taka kontrola samochodu przed wynajmem się kończy?

P.Murawska: Nie – niemniej ważne jest, aby zajrzeć do wnętrza samochodu. Polecam sprawdzić dokładnie obszary o dużym natężeniu ruchu, aby upewnić się, że wszelkie ślady zostały udokumentowane przez pracownika. Spokojnie pozwalam na to, by też otworzyć bagażnik. Co ciekawe, niektóre osoby decydują się na korzystanie z aparatu w telefonie, aby robić zdjęcia wszelkich problemów. Chociaż może to wydawać się przesadne, może zapewnić spokój ducha w przypadku jakichkolwiek sporów i dlatego pozwalam na to, każdemu kto czuje taką potrzebę.

Red: Dziękuje Pani za rozmowę!

Podróżowanie pożyczonym samochodem może być światem niespodzianek, ale stosując się do wyżej wymienionych wskazówek dotyczących wynajętego samochodu, można wiele z nich przewidzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!