Święty Mikołaj jest znany pod wieloma imionami, takimi jak Święty Mikołaj, Kris Kringle i wiele innych. W jego imieniu istnieją nie tylko różnice zdań, ale także setki tysięcy opowieści i filmów poświęconych jego pochodzeniu, które różnią się między sobą. Powszechnie wiadomo, że wywodzi się z postaci starożytnego biskupa, który był kochany i postrzegany jako obrońca i pomocnik ludzi swoich czasów. Chociaż faktyczne historie św. Mikołaja mogą się różnić, pozostaje faktem, że był on postrzegany jako wspaniały człowiekiem. Święty Mikołaj jest nadal postrzegany jako ta osoba nawet dzisiaj, ale teraz jest kimś więcej niż tylko osobą. Święty Mikołaj jest symbolem dawania, miłości, nadziei i nie tylko. Świat zależy od Świętego Mikołaja, jeśli nie od krzepiących świątecznych filmów lub reklam na butelkach po coli, to od miłości, którą Święty Mikołaj przynosi i reprezentuje.

Miłe wspomnienia

Każdy może spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie dobre czasy w okresie Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, czy chodziło o wizytę Świętego Mikołaja w lokalnym centrum handlowym, pisanie listów z rodzeństwem lub kuzynami, czy Elfi.pl listy od mikołaja i otwieranie prezentów od Świętego Mikołaja w mikołajkowy poranek. Każdy ma wspomnienia z tymi chwilami. Te wyjątkowe wspomnienia nie ograniczają się do dzieci na całym świecie, Mikołaj może stworzyć wspaniałe wspomnienia także dla dorosłych. Jeśli jesteś rodzicem, widzisz, jak Twoje dziecko siedzi na kolanach Świętego Mikołaja, tak podekscytowane i uśmiechnięte. To prawdopodobnie jedno z najwspanialszych wspomnień, jakie mógł mieć rodzic i nie wydarzyłoby się to, gdyby nie było Świętego Mikołaja. Nie ograniczają się one jednak tylko do rodziców i dzieci, są też starcy, którzy przebierają się za Świętego Mikołaja, którego wszyscy chcą widzieć. Można sobie tylko wyobrazić wspomnienia, jakie zdobywają, widząc setki uśmiechniętych małych twarzy, które mają w oczach tylko miłość. Święty Mikołaj tworzy wspomnienia dla ludzi, których nigdy byś się nie spodziewał i łączy ludzi z całego świata.

Silniejsze wyobrażenia

Wiara w historie Świętego Mikołaja wymaga od dziecka ogromnej wyobraźni. Nie jest tak łatwo zamknąć oczy i zobaczyć grupę wielkich reniferów prowadzących sanie po nocnym niebie z wielkim starcem w czerwieni i jeżdżącą w nich dużą torbą prezentów. Wyobrażanie sobie Świętego Mikołaja zjeżdżającego po małym kominie, to coś, co wymaga niezwykłej wyobraźni. Posiadanie tak dużej wyobraźni może być wykorzystane nie tylko do wyobrażania sobie postaci z mikołajek, jeśli osoba rozwinie wystarczająco silną wyobraźnię, może wyobrazić sobie wszystko, nawet pozornie niemożliwe. Ten rodzaj myślenia – wyznaczanie granicy między tym, co możliwe, a tym, co niemożliwe – leży u podstaw wszystkich odkryć naukowych i wynalazków, od samolotów po Internet. To dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli człowiekowi brakuje wyobraźni do tworzenia spektakularnych pomysłów. Każdy luksus, jaki mamy dzisiaj, nawet najprostszy, jak ogień, mamy, ponieważ ktoś go sobie wyobraził i urzeczywistnił. Wszystko zawdzięczamy wyobraźni innych, dlatego Mikołaj jest tak ważny. Pomaga rozwijać naszą wyobraźnię i wierzyć, że wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!