Narciarstwo jest jednym z najpopularniejszych zimowych sportów. Co roku w sezonie zimowym wiele osób wyrusza na zdobywanie stoków nie tylko w polskich górach, ale również chociażby w Alpach. Warto jednak mieć świadomość, że narciarstwo jest sportem dosyć mocno urazowym. Dlatego też trzeba przed wyjazdem zadbać o właściwe ubezpieczenie.

Zanim zaczniemy pakować walizkę i wyruszymy na stok, trzeba zadbać o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przede wszystkim musimy zarezerwować sobie miejsca w hotelach czy pensjonatach w górach, skompletować niezbędny sprzęt i ubrania, a także pamiętać o wykupieniu dobrego ubezpieczenia. Ubezpieczenia typowe dla narciarzy możemy znaleźć w wielu firmach ubezpieczeniowych. Dobrze jest więc najpierw bardzo dokładnie porównać wszystkie oferty, a dopiero potem wybrać taką polisę, która w stu procentach będzie spełniała nasze oczekiwania. Na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenie-oc-z-data-wsteczna-czy-jest-to-mozliwe/ można znaleźć wiele informacji i porad na temat różnych form ubezpieczeń, dzięki czemu łatwiej będzie nam poruszać się wśród ofert firm ubezpieczeniowych.

Nie cena jest najważniejsza

Jeśli planujemy wyjazd w góry i szukamy dobrej polisy ubezpieczeniowej, nie kierujmy się wyłącznie jej ceną. Okazuje się bowiem, że wtedy nasza ochrona ubezpieczeniowa nie jest zbyt duża, a wiele jest punktów w umowie, które mówią o sytuacjach, w których umowa nie będzie obowiązywała. Niektórych narciarzy może zainteresować fakt, że w przypadku ubezpieczeń narciarskich istnieją polisy z tak zwaną klauzula alkoholową. Jest to coś, czego absolutnie nie znajdziemy chociażby w ubezpieczeniach samochodowych. A oznacza to mniej więcej tyle, że nawet, jeśli urazu na stoku doznamy pod wpływem alkoholu, firma ubezpieczeniowa wypłaci nam za to odszkodowanie. Oczywiście, trzeba też mieć świadomość, że ubezpieczenie z taka klauzulą będzie sporo droższe niż zwykła polisa narciarska.

Zacznij szukać z wyprzedzeniem

Osoby, które planują wyjazd na narty powinny też pamiętać, aby nie szukać ubezpieczenia na ostatnią chwilę. Pośpiech praktycznie zawsze jest złym doradcą. Na ostatnią chwilę nie mamy za bardzo czasu, by dokładnie zapoznać się ze wszystkimi ofertami ani na porównywanie różnych ofert. Dobrym rozwiązaniem przed zakupem ubezpieczenia może być skorzystanie z rankingów i porównywarek ofert, które pozwalają w jednym miejscu zapoznać się z cenami i podstawowymi parametrami wielu znanych i mniej znanych firm ubezpieczeniowych. Pamiętajmy również o tym by przed samym podpisaniem umowy bardzo dokładnie przeczytać cały dokument, razem ze wszystkimi załącznikami. Podpisywanie w ciemno jakichkolwiek dokumentów, nie tylko umowy ubezpieczeniowej, nie jest bowiem najlepszym pomysłem i może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!