Mauritius to przepiękna wyspa położona na Oceanie Indyjskim, która rokrocznie przyciąga do siebie masę turystów, pragnących spędzić rajskie wakacje. Wyspa została odkryta przez Potugalczyków w XVI w. Przez lata przechodziła z rąk do rąk, aby ostatecznie uzyskać niepodległość w 1968 roku. Zachwyca przyjezdnych swoją dziewiczością, przepięknymi plażami i niesamowitymi krajobrazami. Słynie z raf koralowych, kryształowo czystej wody oraz egzotycznej kuchni, będącej połączeniem różnych smaków.

Turyści wybierający się na Mauritius marzą o niezapomnianych wrażeniach, których im z pewnością nie zabraknie. Wyspa bowiem oferuje nie tylko rozległe, piaszczyste plaże i lazurowy, ciepły ocean, ale również ciekawe miejsca do odwiedzenia. Jeśli zdecydujemy się zobaczyć niektóre z nich, najlepiej skorzystać z organizowanej przez biuro wycieczki, Mauritius bowiem swoje najciekawsze atrakcje, skrywa w mało dostępnych miejscach.

Park Narodowy Black River Gorges

Park Narodowy Black RIver Gorges położony jest w pagórkowatej, południowo-zachodniej części wyspy i określany jest również Parkiem Narodowym Przełomu Czarnej Rzeki. To niesamowite miejsce utworzone zostało w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Obejmuje ono obszar około 60 kilometrów kwadratowych, a na jego terenie wyznaczono ponad 50 km szlaków turystycznych. Miłośnicy przyrody wędrując przez park, będą zachwycać się bajkowymi krajobrazami oraz egzotyczną fauną i florą. Podziwiać w nim można około 150 gatunków roślin endemicznych, park chroni również wiele zagrożonych gatunków zwierząt. Spotkać tu możemy wyjątkowe ptaki, takie jak pustułki, różowe gołębie, kukułki i papużki.

Ogród botaniczny Pamplemousses

Ogród został założony przez francuskiego konsula i ogrodnika, który importował nasiona z całego świata oraz prowadził eksperymentalną hodowlę różnych gatunków palm. Nazwa ogrodu oznacza po francusku grejpfrut. Powstał on w XVIII w. Z biegiem czasu ogród rozrastał się i obecnie uznawany jest za jeden z najstarszych ogrodów powstałych w klimacie tropikalnym. Podziwiać w nim możemy baobaby, drzewa cynamonowe, mangowce, chlebowce, krwawiące drzewa z Madagaskaru, a przede wszystkim palmy, których jest tu obecnie około 80 gatunków. Główną atrakcją jest basen z ogromnymi liśćmi lilii wodnych z gatunku Victoria królewska. Ich średnica wynosi 1,5-2 m.  i mogą one ponoć utrzymać na powierzchni 3 kg dziecko. Wędrując przez park, możemy spotkać wielkie żółwie i mieszkające tu stado jeleni, a także kolorowe maurytyjskie ptaki.

Port Louis – stolica Mauritiusa.

wirtualne biuro PoznańPort Louis to największe miasto wyspy, a zarazem jego stolica. Zamieszkuje go przeszło 150 tysięcy ludzi. Miasto zostało założone w 1735 roku, a jego gospodarka zdominowana jest głównie przez istniejący tu port morski. Będąc w Port Louis, koniecznie trzeba udać się na starówkę, której architektura zachowała swój kolonialny charakter. Prawdziwą gratką dla miłośników architektury będzie również Katedra St. Louis, wybudowana z szarego kamienia, w stylu gotyckim. Jest to pierwszy kościół, który powstał na Mauritiusie. Warto zobaczyć również dwie angielskie twierdze: Fort Williams i Fort George, które wybudowano, aby bronić wstępu do miasta. W Port Louis mieszczą się również ciekawe muzea. Dla miłośników filatelistyki polecamy Muzeum Blue penny i Red penny. Eksponowane są tam jedne z najdroższych i najstarszych znaczków na świecie, a także stare mapy. Warto odwiedzić również Muzeum Przyrodnicze, w którym podziwiać można kolekcję endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Ciekawostką jest zrekonstruowany szkielet ptaka dodo.

Chamarel

Niezwykła górska osada położona na pagórkowatym, wschodnim wybrzeżu Mauritiusa, przyciąga turystów unikatową atrakcją. Miejsce to nazywa się Ziemia Siedmiu Kolorów i urzeka feerią barw podłoża. Ten kawałek piaszczystej ziemi, mieniący się różnymi kolorami, powstał przez nierównomierne stygnięcie płynnych skał. Przy odpowiednim oświetleniu, czego akurat na wyspie nie brakuje, dostrzeżemy tu połacie piasku mieniące się kolorem czerwonym, zielonym, żółtym, brązowym, czy niebieskim. To niezwykłe zjawisko geologiczne możliwe jest do zobaczenia dzięki drobnym pęknięciom, na których powstają warstwy nowych kolorów. Choć teren jest ogrodzony i oblegany przez turystów, przyjazd tu to obowiązkowa wycieczka na Mauritiusie.

Mauritius to niewątpliwie raj dla turystów. Warto tu przyjechać choćby raz i zobaczyć niesamowite krajobrazy, posmakować miejscowej kuchni i poodpoczywać na przepięknych plażach. Luksusowe kurorty, gwarancja ciepłego morza i słonecznych dni zachęcają do odwiedzenia tego niesamowitego zakątka świata.

Polecamy:
Nauka języka angielskiego – od czego zacząć?
Trwałe gabiony do ogrodu

1 thought on “Wycieczki Mauritius – wybierz najlepsze biuro podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!