Jak wygłuszyć pokój dziecka?

Brak komentarzy

Istnieje wiele czynników niezbędnych do zapewnienia dziecku prawidłowego rozwoju. Jednym z nich jest spokojny sen. W tym celu maluch musi mieć swoje własne, ciche i spokojne miejsce służące nie tylko do odpoczynku, ale i w późniejszym czasie również do nauki. Dlatego też warto zadbać odpowiednie wygłuszenie pokoju dziecka – szczególnie w przypadku mieszkań w bloku, gdzie ściany są cienkie i słychać niemal wszystkie dźwięki zza nich. Tylko jak skutecznie wyciszyć pokój dziecka?

Czym jest wygłuszenie pomieszczenia?

Definicja wygłuszenia jest bardzo prosta. To nic innego jak szereg zabiegów zmierzających do zniwelowania odgłosów przedostających się pomiędzy pomieszczeniami (z zewnątrz do wewnątrz i odwrotnie) bądź docierających do pomieszczenia z zewnątrz. Sposób na zniwelowanie przedostawania się dźwięków jest wiele, nie wszystkie jednak pokrywają się z oczekiwaniami. Określenie wygłuszenie i wyciszenie można używać zamiennie, gdyż w obu przypadkach chodzi dokładnie o to samo. Wygłuszenie to nie to samo co wytłumienie. W przypadku tego ostatniego nie chodzi o zablokowanie przedostawania się dźwięków, a jedynie o takie urządzenie pomieszczenia, aby te najbardziej irytujące odgłosy w mniejszym bądź większym stopniu (co zależy od ich wysokości) zostały stłumione.

Jak skutecznie wygłuszyć pokój dziecka?

W przypadku domów jednorodzinnych dobrym rozwiązaniem do wygłuszenia dziecięcego pokoju będzie zastosowanie rolet fasadowych, wykorzystujących nowoczesne i innowacyjne systemy akustyczne. Takie rolety fasadowe posiadają wypełnienie ze specjalnego materiału (najczęściej jest to pianka poliuretanowa), pozwalającego na wyciszenie pomieszczenia nawet o kilkanaście decybeli. Warto jednak podkreślić, że to nie jest jedyna ich zaleta. Żaluzje zewnętrzne tego typu dają dobrą ochronę zarówno przed słońcem, jak i niskimi temperaturami, co pozwala na zapewnienie komfortowych dla dziecka warunków przez cały rok. Rolety zewnętrzne to typ wyciszenia, który będzie spełniał swoją funkcję wyłącznie wtedy, gdy żaluzje będą opuszczone. Są one wyposażone w nowoczesne systemy podnoszenia i zwalniania, dzięki czemu nie jest generowany dodatkowy hałas, który mógłby przeszkadzać nie tylko samemu dziecku, ale i pozostałym domownikom.

Bardzo duży wybór rolet i żaluzji, które sprawdzą się nie tylko przy wygłuszaniu pokoju dziecka można znaleźć w rozbudowanej ofercie firmy Anwis: https://anwis.pl/pl/zaluzje-fasadowe.

Warto zadbać o to, by dziecko miało komfortowe warunki do zabawy, nauki i snu, który niczym nie zakłócony, pozwala na zregenerowanie organizmu małego człowieka nawet po bardzo intensywnym dniu. Komfort i odpoczynek to jedne z najważniejszych czynników sprzyjających prawidłowemu rozwojowi malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!